Kayseri’den güdük güdük

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Talas tramvay hattı inşaatında yüzde 90’lara ulaştıklarını belirtti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Büyükkılıç, raylı hep 5. girişim Talas Mevlana- Furkan Doğan Yurdu arası tramvay hattıyla ait şantiye alanında bilgilendirme aldı.

Burada konuşan Büyükkılıç, tramvay hattınde çatlak ayında test sürüşlerinin yapılmasının planlandığını anlattı.

Talas ilçesi Mevlana Mahallesi’nde Şehit Furkan Doğan Yurdu hattıyla ilgili çalışmaların dahi tezelden sürdüğünü belirten Büyükkılıç, “Şu anda altyapı birimlerimizle eş güdüm toplantısı yapmış bulunuyoruz. Arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda yüzdelik 90’lara başarmış durumdayız. İnşallah meyan ayı itibarıyla bu hattımızdaki test sürüşlerinin sonunda doğru olacağını, henüz ahir süreçte çalışmaya başlayacağını katılmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Nergis’ten Pınarbaşı Ululuk Hastanesi’ne görüşme

AK Tümen Kayseri Mebus Görüntü Nergis, Pınarbaşı Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

Hastanenin hizmet alanlarını gezen Nergis, İl Esenlik Müdürü Dr. Mehmet Erşan’dan bilgi aldı.

Hastalar ve yakınlarıyla arkadaşça ederek, geçmiş olsun dileklerini ileten Nergis, doktor ve afiyet çalışanlarına de kolaylıklar diledi.

Büyükşehir Belediyesi kütüphanelerinde öz, çorba ve internet ücretsiz

Büyükşehir Belediyesi kütüphanelerinden yararlanan gençlere ücretsiz çorba, çay ve genel ağ sağlanıyor.

Erciyes Üniversitesi yerleşkesinde yıllardır düzenlenen “sıcak çorba” hizmeti Kayseri Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Abdullah Gül Üniversitesi ile gestalt ve kent kütüphanelerinde üstelik uygulamaya konuldu.

Öğrenciler kütüphanelerde hamam çorbanın birlikte öz ve internetten üstelik ücretsiz yararlanıyor.

Akrobasi Sirki’nden Talas turu

Akrobasi Sirki çalışanları, Talas ilçesinin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Yaklaşık 20 gündür gösterilere imza atan akrobatlar, uray yoluyla planlı dolaşma ile ilçenin tarihi ve turistik mekanlarını ülfet etti.

Üstü zahir otobüsle gezen akrobatlar Talas’ı haddinden fazla sevdiklerini belirterek, Belediye Reisi Mustafa Yalçın’a teşekkürname etti.

Share: