Kayseri’den gücük gücük

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin çamaşır yıkama merkezinde, üniversite öğrencilerinin çamaşırlarının ücretsiz yıkanmasına eskimemiş eğitim-tedris döneminde üstelik devam edileceği bildirildi.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya bakarak, darülfünun öğrencilerinin içtimai yaşamlarına yardım çıkarmak, derslerine henüz çok antlaşma ayırmalarına destek olmak, çamaşır yıkama ihtiyaçlarını bastırmak üzere verilen hizmetten öğrenciler ücretsiz faydalanıyor.

Çok fonksiyonlu 22 yıkama ve kurutma makineleriyle yılda sayı farkı 1200 kişiye bakım veriliyor.

Talas Bulvarı’nda KAYMEK Akademi hizmet binasında faaliyet gösteren merkezde, gençlerin çamaşırları yıkandıktan sonraları görevlilerce kurutulup katlanarak doğrulama ediliyor. Uygulamaya eskimemiş yetişek döneminde da bitmeme edilecek.

Büyükşehir Belediyesine 7 ödül

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliğinin (TKB) düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Esirgeme Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda 7 değişik projesi ile yargıcılar kurulu özel ödülüne layık görüldü.

Bu sene 21’incisi planlı ve 34 üye belediyenin 67 proje ile katıldığı yarışmada, Büyükşehir Belediyesi, Kültepe Kaniş Karum Asurlu Tüccarlar Sokağı Projesi, Koramaz Vadisi Bir Aşk Hikayesi Müze Projesi, Soğanlı Örenyeri Belde Düzenleme Projesi, Tahtalı Kilise Yenileme Projesi, Türbelerimiz Projesi, Kardeş Evran Zaviyesi-Esnaf ve Sanatkarlar Müzesi, Gavremoğlu Konağı, Gazioğlu Konağı ve Gömlekçioğlu Konağı Restorasyonları ödüllendirildi.

Talas’ta rustik mahallelerde düzlük düzenlemesi

Talas Belediyesi ilçedeki rustik mahalle meydanlarını hem henüz ergonomik hem de elan beğenilen tıpkı konuma anlatmak üzere faaliyet başlattı.

Bu kapsamda Başakpınar, Koçcağız, Kuruköprü, Cebel ve Reşadiye mahallelerin meydanları yeniden düzenlenecek.

Meydana vekil binalarda cephe yenilemesinin beraberinde aydınlatmalardan yurt gruplarına, otobüs duraklarından tabelalara kadar hep unsurlar baştan aşağı yenilenecek. Antrparantez meydana bakan bahçe duvarları düzenlenerek yegâne çeşit görünüme kavuşturulacak.

Büyükkılıç, Sultanhanı’nda muhtarlarla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesinde 46 mahalle muhtarıyla, 790 almanak tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nda bir araya geldi.

Toplantıya, Bünyan Şehremini Özkan Altun, Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Bayar Özsoy ve ofis başkanları, KASKİ, KCETAŞ, Türk Telekom ve Kayserigaz yetkilileri ile ilçedeki mahallelerde fariza fail muhtarlar katıldı.

Burada konuşan Büyükkılıç, tarihi tıpkısı mekanda muhtarlarla enformasyon toplantısı yapmaktan bahtiyarlık duyduğunu rapor etti.

Kaynak sorunu olmadığını, katma bütçelerle yatırımlara bitmeme ettiklerini nâkil Büyükkılıç, angajman ve kardeşlik içre çalıştıklarını kaydetti.

Bünyan Belediye Reisi Özkan Altun ise Sultanhanı Kervansarayı’nın Başkan Büyükkılıç’ın talimatlarıyla 20 günde yiyecek içme alanı yerine turizme kazandırıldığını anımsatarak, teşekkürname etti.

Share: