Kayseri’den bodur güdük

Kayseri Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Mustafa Kumsal Celil Çınarlar Buğulu Dirim ve Dayanışma Merkezi’nde kalanlar amacıyla Çanakkale gezisi düzenlenecek.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, Buğulu Dirim ve El Birliği Merkezi sakinleri üzere Çanakkale’ye seyahat programı yapılacak.

Geziye katılacaklardan Müzeyyen Bozkurt, Çanakkale’ye ilk defa gideceğini ve haddinden fazla coşkulu olduklarını belirterek Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç’a teşekkürname etti.

Şerife Nehir ise elan önceki tek şehir dışına çıkmadığını anlatarak, “Başkanımız sayesinde Çanakkale’ye gideceğiz. Çok mutluyum.” ifadesini kullandı.

Talas’ta eskimemiş projeler yapılacak

Talas Belediyesi, eğitimden çevreye, sosyokültürel faaliyetlerden altyapıya birçok alandaki projeleri hayata geçirecek.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya göre, Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, muhtarlar toplantısında kırsala yapılan çalışmalara yenilerinin ekleneceğini belirtti.

Sarp, ayda bire bir muhtarlarla buluştuklarını belirterek, fehamet ve budun için sunulan vazifeyi bihakkın namına yayımlamak üzere çalıştıklarını anlattı.

Kırsal mahallelere yönelik aynı curcuna veya lansman günleri hazırlığı içerisinde olduklarını dile getiren Sert, köylerdeki ağaçlandırma çalışmasının sürdüğünü aktardı.

Yalçın, Reşadiye ve Kuruköprü mahallelerine kazandırılacak sosyal kuruluş ihalesinin yapıldığı hatırlatarak, eğitime birlikte önem verdiklerinin altını çizdi.

Share: