Kayseri’de uray personeline yaya rüçhan misil kullanımı anlatıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi personeline müteveccih yolcu rüçhan misil kullanımının AB standartları ile uyumlaştırılması konulu terbiye semineri düzenlendi.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya bakarak, Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Ofis Başkanlığı ile Kayseri Itimat Müdürlüğü iş birliğinde Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde, güven personeli Gaye Salim ve Aylin Işık eğitim verdi.

Dünyada gelişigüzel yıl 270 binden fazla insanın bulaşan kazalarında hayatını kaybettiğini belirten Işık, şunları kaydetti:

“Valiliğimiz, Güven Müdürlüğümüz ve komutanlarımızla ‘Yayalar Al Çizgi’de mottosuyla geçici çizgileri bulduk, oluşturduk. Bu eğitime çocuklarımızı ve okulları birlikte kattık. Bu çok kebir zira dünyada değme sene 270 binden fazla kayırıcı gelgeç kazalarında hayatını kaybediyor. Bunun önüne zahir geçeriz dedik. Kendimize kuma kendisine Portekiz Bragamob Akademi’yi seçtik. Portekiz’de yaya geçidi uygulamasının geliştiğini gördük. Şehremaneti polisleriyle görüştük. Sürücü okullarıyla, sürücü kurslarıyla çocuklara sunulan eğitimleri durumunda gözlemledik.”

Share: