Kayseri’de muhtar ihtiyaç sahibi çocukların saçlarını ücretsiz kestirdi

Kayseri’dahi mahalle muhtarı Gonca Kaan, ekol öncesi, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının saç bakımlarını kuaför ve berberlerin desteğiyle ücretsiz yaptırdı.

Melikgazi ilçesi Sebep Beyazıt Mahallesi’nde muhtarlık eden, öncesinde de güzellik salonu olan Kaan, 3 yıldır mahallesindeki çocukların güzellik salonu ve berber dükkânı ihtiyaçlarının okullar açılmadan ücretsiz yerine yapılmasını sağlıyor.

Mahallede kuaförlük fail Sümeyye Gönen’in dükkanında berber dükkânı Erol Bağırıcı, kuaförler Gonca Er, Habibe Atay ve muhtar Kaan, koca ve kızlardan oluşan 100 çocuğun saçlarını kesti.

Kayseri Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Rıfat Alparslan, muhtar Kaan’ın, seçkin yıl olduğu kabil bu sene bile az gelirli ailelerin çocuklarına hakeza bir bakım sunduğunu belirterek, katkı veren meslektaşlarına teşekkür etti.

Muhtar Kaan da yeni yetişek ve öğretim yılının okşayıcı olmasını diledi.

Muhtarlık dönemi boyunca bu hizmeti devam ettirmeyi istediğini nâkil Kaan, “Yeri geliyor benzeri aileden 3 çocuğun saçının kestirilmesi gerekiyor. 50 liradan 150 lira girmek. Ev bütçesine bu şekilde katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Meslektaşlarıma bu desteklerinden kıran teşekkürname ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Berber Bağırıcı dahi hakeza bire bir destekle hem ailelerin hem birlikte çocukların yüzünü güldürdükleri amacıyla mutlu olduklarını ifade etti.

Share: