Kayseri İtfaiyesi’nden Mersin’e 5 komütatör, 15 personel ile destek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na ilişkin 4 şalter, OSB’ye vabeste 1 açar ve toplam 15 personel, Mersin Ağacı’in Gülnar ilçesinde bitmeme fail yangınların söndürülmesine destek için yola çıktı. Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri namına eksiksiz imkanlarımızla Mersin Ağacı’in yanındayız” dedi.

Kayseri’dahi yangından trafik kazasına, natürel afetlerden bir nice konuya kadar görevini başarıyla sürdüren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, ülke genelinde yaşanan felaketler üzere bile duyarsız kalmıyor. Bu çerrçevede, parçalanmamış Türkiye’nin bire bir olduğu, angajman, muadele ve tesanüt içerisinde Mersin Ağacı’in Gülnar ilçesinde çıkan orman yangınları ile uğraş umum hızıyla sürerken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na sadık yiğit itfaiye aracı erleri de orman yangınlarına müdahale üzere olay namına gitti.

Dün şeb mecmu hazırlıklarını bitiren itfaiye ekipleri, Mersin’deki bitmeme fail yangınların söndürülmesi üzere tahkim adına yola bundan sonra. Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na tutkun 4 anahtar, OSB’ye sınırlanmış 1 çevirgeç ve toplam 15 personelin düz aldığı Mersin Ağacı ekibi, düzentileme arkadaşları aracılığıyla uğurlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ciğerlerimiz yanmasın diyoruz ve Mersin’in yanında düzlük alıyoruz. Sazak’in Gülnar ilçesinde sâdır orman yangınına şaka etmek üzere Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiyemiz 5 vasıta ve 15 personel ile bölgeye akım etti. Tanrı yardımcıları olsun. Kayseri kendisine tüm imkanlarımızla Mersin’in yanındayız. Tanrı devletimize, milletimize arızalanma vermesin” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, yaşanan orman yangını ile ilişkin Sazak halkına esbak olsun dileklerini iletti.

Ekipleri Mersin Ağacı’e uğurlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanı Mustafa Kızılkan üstelik yaptığı açıklamada, “Mersin ili Gülnar ilçesi Büyükkeçeli Mahallesi’nde meydana mevrut orman yangınlarına güvenerek Ankara AFAD Merkez’den mevrut ferman doğrultusunda, Kayseri AFAD’ın verdiği bilgileri ışığında Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Organize Uran ekipleri Türkiye’nin neredesinde olursa olsun temas tür olaya anında engelleme edecek şekilde ekiplerini amade tutuyor. Ekiplerimi hazır vaziyette, bütün 5 açacak, 15 personel ile Mersin Ağacı ilindeki yangına hareket halinde geçiyoruz” diye konuştu.

OSB itfaiye aracı müdürü Hüsamettin Kazı bile, “24 titrem kapasiteli akarsu arazözümüz ve 2 personelimiz ile görüngü yerine kavrama edeceğiz. Ofis Başkanlığımızın ferman komutasında inşallah görevimizi kazasız, belasız icra edeceğiz” dedi.

İtfaiye Daire Başkanlığı karşısında esnaflık yapan aynı vatandaş ise, Mersin Ağacı’e gideceğini öğrendiği yiğit itfaiye ekiplerine gıda erzakları hazırladığını söyleyerek, “Mersin Ağacı’e revan yangıncı arkadaşlar amacıyla azık getirdim, ayrımsız bindi da bizden olsun istedim. Onlar bizim için, vatan için gidiyorlar, kendilerine teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: