Kayseri haberleri! Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu başladı

– Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu başladı

Maratona 15 mevki ve 6 bin sportmen katıldı

KAYSERİ – Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, bu yıl ikincisi ‘Erciyes’ temasıyla düzenlenen Uluslararası Kayseri Nısıf Maratonu Türkiye’nin ayrımlı illerinden mevrut sporcuların birlikte 15 değişik ülkeden katılan sporcuların korkunç rekabetine manzara oldu.

Geçtiğimiz yıl ‘Kültepe’ temasıyla ilki planlı ve dikkatleri üzerine çeken Arsıulusal Kayseri Yarı Maratonu bu yıl ‘Erciyes’ temasıyla gerçekleştirildi. Türkiye’nin ciharıyek yanından 6 bini fazla Türk sporcunun birlikte 15 ülkeden 120 ecnebi sporcunun da katıldığı maratonda hem vatandaşlar spor yaptı hem da kentin tanıtımı uluslararası boyutta yapıldı. Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu açım törenine, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Dik, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Mürtefi İhsan Kabakcı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Umumi Heyet Başkanı Hamdi Elcuman, Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş, bürokratlar, ülkenin dört bir yanından mevrut sporcular ile 15 ayrımlı ülkeden katılan ecnebi sporcular ve Kayserili sporseverler katıldı. Umum Koşusu öncesi, başlama verilmeden evvel mütekellim Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, “Bu çalışmaya katılanların seçkin birine ve sponsorlarımıza teşekkürname ediyoruz. Başarılar diliyorum” derken, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise katılımcılara başarılar diledi. Vali Çiçek üstelik “Huzurun şehri Kayseri’den bilcümle Türkiye’ye esenleme yolluyoruz, bütün Türkiye’ye tıpkı ses veriyoruz. Zaman burada çocuk, zihayat, buğulanmış, tekmil Kayseri benzeri arada. Farkındalık yerine, birlik kardeşlik içerisinde birlikteyiz” diyerek konuştu. Konuşmaların ardından vurdumduymaz tadat yapılarak, protokol vasıtasıyla klakson basılıp, başlama hakemlerince koşun başlatıldı. Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek ile beraberindeki tören düzeni de el koşusuna katıldı.

‘Erciyes’ temasıyla balaban benzeri katılımla ve ‘Bir Maratondan Elan Fazlası’ sloganı ile düzenlenen Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu 21K, 10K ve halk koşusu koyulmak için üç kategoride koşuldu. Isınma egzersizleri yapıldıktan sonraları başlayan yarı maratonda, sporcular, Cumhuriyet Meydanı, Sivas Caddesi, Yıldızevler ve Küçük Asya Harikalar Diyarı rotasında arak döktü. Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. vasıtasıyla düzenlenen nısıf maraton renkli görüntülere üstelik sahne oldu. Sivas Caddesi süresince sporcuları motive edecek Büyükşehir Belediyesi bandosu ile mini konserler verilirken, Spor A.Ş.’nin minik kursiyerleri bile nöbet kenarlarında sporcuları alkışlayıp, moral ve güdeleme verdi. Sporcular arasında yediden yetmişe tümce vadi alırken, arsıulusal Kayseri Yarı Maratonu, curcuna havasında gerçekleşti.

Share: