Kayseri haberi! Kayseri’den güdük gücük

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, saatte 240 ton üretim yapabilen sonuç teknoloji asfalt plentini faaliyete geçirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gesi Gürpınar’dahi zindelik gösteren Asfalt ve Agrega Üretim Tesisleri’nde teknolojinin en üst düzeyinin kullanıldığı hizmet ile saatte 240 ton hamam asfalt üretimi yapılıyor.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, asfalt plentinin okşayıcı olmasını diledi.

Turistik kameralara yenileri eklendi

Büyükşehir Belediyesi, şehrin turizm değerlerini dünyaya öncelemek amacıyla uygulamaya koyduğu turistik kameralara yenilerini ekledi.

Şehir merkezinde 32, Erciyes Ski Merkezi’nde 9 tevessül etmek üzere 41 turistik kamera uygulaması ile site tanıtımı ve turizmine ulama sağlayan Büyükşehir Belediyesi, kentin güzelliklerini dünyaya açıyor.

Hem site içi hem de site ve ülke dışından günlük averaj 1,5 milyon izleyiciye topluluk uygulama, şehrin tanıtımına, turizmine yardım sağlarken gurbetçi vatandaşların bile memleketlerini izlemelerine imkan sunuyor.

Osmanlı Sokağı, Hulusi Akar Camisi, Cumhuriyet Meydanı 2 ve Seyyid Burhaneddin Hazretleri Türbesi’ne birlikte yerleştirilen turistik kameralar ile Cumhuriyet Meydanı, Vilayet, Kayseri Kalesi, parklar, Talas Paraşüt İndirme Alanı, bulvarlar, Rum Harikalar Diyarı, hayvanlar bahçesi, kavşaklar, Hunat, Talas, türbe, belen kabilinden mekanların yanında Erciyes Tekir Yaylası, kayak merkezi gibi turizm merkezlerinin de canlı gösterimi gerçekleştiriliyor.

Altıntepe Yan Kütüphanesi’nde aktiflik

Talas Belediyesi marifetiyle hizmete açılan Altıntepe Taraf Kütüphanesi’nde çocuklara hususi etkinlik düzenlendi.

Mehmet Alçı İlkokulu öğrencilerine müteveccih organizasyonda, çocuklara kitabevi ortamını takdim etmek, kitabevi ve tezkere sevgisi telkin etmek için lansman ve gösterici pentür etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe öğrencilerin yanında sınıf anneleri ve öğretmenleri bile katıldı.

Kütüphaneyi gezen çocuklar, burada ibret mücahede ortamını tanıyarak kitapları inceledi.

Ardından kütüphane bahçesinde kendileri amacıyla hazırlanan alana güzeşte dallar burada kitabevi görevlileri yoluyla bağış edilen balonlarla oynadı, pentür kitaplarını boyadı.

Melikgazi’nin bütçesi 1 milyar 600 milyon lira

Melikgazi Belediyesinin 2023 yılı bütçesi 1 milyar 600 milyon teklik yerine belirlendi.

Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, şehremaneti meclisinde 2023 yılı takat sınırı bütçesinin akseptans edildiğini bildirdi.

2023 yılı takat sınırı bütçesinin stratejik planlamaya akla yatkın kendisine yapıldığını, büyüyen ve gelişen ilçenin hizmet ve yatırımlarını kapsadığını nâkil Palancıoğlu, şunları kaydetti:

“Melikgazi Belediyesi olarak sene zarfında tek sürekli gayretle çalıştık. 2023 yılında çokça henüz kilolu aynı himmet bizi bekliyor olacak. Projelerimiz çokça, yapacak işlerimiz çok, hemşerilerimizden aldığımız kırıcı ile onların ihtiyaçları doğrultusunda, ilçemizin ihtiyaçlarını ayn önünde bulundurarak rastgele alanda çokça makro yatırımlar yapmaya bitmeme edeceğiz. 2023 yılı yatırımları ile ait adına mufassal bir program hazırladık. Yeni bütçemiz ile tıpkı yandan rutin uray işlerini sunu adamakıllı şekilde namına getirmeye bitmeme edeceğiz, aynı yandan birlikte kullanılmamış proje ve yatırımlarımızı hızlıca hayata geçireceğiz. 2023 yılı bütçesi 1 bilyon 600 milyon liralık oldu.”

Share: