Kayseri evcil haberi | Talas’ta yatırımlara 43,3 milyonluk yeni hamur

Mülkiyeti Talas Belediyesi’ne ilişik 14 kıvılcım emlak eksiltme aracılığıyla satışa çıkarıldı. Satışa verilen taşınmazlardan sekizi azrail bulurken özge altısı pazarlığa kaldı. Talas Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarda töz olarak kullanacağı taşınmazların satışından 43 milyon 330 bin teklik dirimlik elde edildi.

Uray Meclis Salonu’nda Talas Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Güngör’ün başkanlığında ve encümen huzurunda gerçekleştirilen ihaleler sonucunda 1 kütle parsel, 1 eczaneye akıllıca dükkan, 1 kat ve 3 villa parseli ile 2 sanayi alanı arsası azrail buldu. artırma usulüyle yapılan ve korkunç çekişmeye hayalet olan ihaleler sonucunda hep 43 milyon 330 bin lira gelir elde edildi.

Başakpınar Mahallesinde düz düzlük 6 adet endüstri alanı parseli ise pazarlığa bırakıldı. İstekliler 15 ahit süreyle bu parseller üzere teklif verebilecek. söz konusu taşınmazlarla ilişik olarak Talas Belediyesi Finansal Hizmetler Müdürlüğü’nün 0352 437 00 54/2420 ve 2440 numaralı telefonlarından vukuf alınabilecek.

İhale sonrası mütekellim Talas Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Güngör, satışı gerçekleşen taşınmazların Talas’ta yapılacak kullanılmamış hizmet ve yatırımlara köken olacağını belirterek alana ve satana kandırıcı olmasını diledi. – KAYSERİ

Share: