Kayseri Başıboş Bölge’de 2022 yılı değerlendirildi

Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, 2022 yılında iri ve mehabetli yatırımları Kayseri Serbest Bölge’ye kazandırdıklarını bildirdi.

Serbest Bölge Yönetim Kurulu Başkanı bile olan Palancıoğlu, yaptığı yazılmış açıklamada, yılın sonuç yönetim kurulu toplantısını yaptıklarını belirtti.

Çalışmalarına bindi veren Kayseri Uran Odası ve Kayseri Tecim Odası başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür fail Palancıoğlu, şunları kaydetti:

“2022 yılı Kayseri Serbest Bölge amacıyla balaban hizmetlerin yapıldığı sene oldu. Üretime sabık maaş 1,5 milyon teklik dirimlik elde ettiğimiz 4 MW’ın üzerinde üretim işleyen GES projesini başlatmış olduk. Bire Bir sair faaliyetimiz 17 bin 500 metrekare alanda kiralanabilir hangar yaptık ve bugün aldığımız kararla bu hangarın tamamını firmalara kiraladık. Açık Bölge’de ümran planında kâin hep yolları açmış olduk. Kayseri’deki sunma büyük kere imalatlarından bir tanesi oldu. İnşallah ilkbaharla alay malay bu yolların üstünün asfaltlanması başlayacak. Aynı zamanda atık su arıtma tesisimiz şu anda 3 bin metreküp olacak şekilde büyütülüyor, ihalesi yapıldı ve inşaatı başlamış durumda. Faziletkâr gerginlik hatları düzenleniyor ve bir ay süresince tamam olacak. Bir özge çalışmamız doğal gaz hattı. Bilcümle sanayicilerimiz tabii gazdan yararlanacak şekilde ast yapısı bitti.”

Serbest Bölgenin gümrük giriş kapısını yenilediklerini aktaran Palancıoğlu, Kayseri’nin ihracatının yüzde 22’sinin buradan gerçekleştiğini ifade etti.

İstihdam sayısının 6 bini geçtiğini anlatan Palancıoğlu, 2023’te yeni açılan fabrikalarla arz az 3-4 bin kişinin elan burada istihdam edileceğini sözlerine ekledi.

Share: