Kayınbiraderi ile ahzüita yaşadığını öne süren kocası vurdu! “İstese öldürürdü, o bereketli benzeri kayırıcı” dedi

24 Fasıla 2018 tarihinde İzmit ilçesi Kozluk Mahallesi Sümer Sokak’ta bulunan spor salonunun bahçesinde Sami K., kendisini ağabeyi ile aldattığını argüman ettiği eşi Gülbeyaz D.’yı sokak ortasında pompalı tüfekle kovalamaya başladıktan bilahare ayrımsız spor salonu bahçesinde ayağından yaraladı. Olayın arkası sıra polis güçleri ekiplerince gözaltına alınan Sami K., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Gülbeyaz D. ile Sami K. daha bilahare boşandı.

“İSTESE ÖLDÜREBİLİRDİ AMMA ÖLDÜRMEDİ, O İYİ BİR İNSAN”

Kocaeli 3. Ciddi Ukubet Mahkemesinde Sami K.’nın yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya güzeşte oturum tahliye edilen Sami K., Gülbeyaz D. ve taraf avukatları katıldı. Savunması amacıyla saraka hakkı sunulan Sami K., “Gülbeyaz’ı vurmak isteseydim namluyu ayağına değil başına doğrulturdum. Beraatımı istiyorum” dedi.

“DUYGUSAL MANADA KONUŞMAM OLDU”

Sami K.’dan boşandığını söyleyen Gülbeyaz D. ise, “Sami ile aramızda 2-3 metre açıklık vardı. İstese beni öldürebilirdi ama yapmadı. O mebzul ayrımsız adam, aramızda anlaştık. Şikayetimden vazgeçiyorum. Gürültülü analizinde belirleme edildiği için Sami’nin ağabeyi ile duygusal manada konuşmam oldu. Bu sebeple Sami bu eylemi gerçekleştirdi” diye niteleyerek konuştu.

MÜTAALA VERİLDİ

Cumhuriyet savcısı mahkemeye sunduğu mütalaasında, sanık Sami K’.nın “nahak yere kımıldatma altında eşe karşı isteyerek öldürmeye adım” suçundan cezalandırılmasını rica etti. Murafaa heyeti, sanığın adli kontrolünün devamına değişmeyen vererek, duruşmayı erteledi.Share: