Kastamonuspor Başkanı Burak İzbeli’den Galatasaray değerlendirmesi Açıklaması

Futbolda Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turu’nda uğraş edecek TFF 2. Klasman ekibi GMG Kastamonuspor’birlikte, Galatasaray ile eşleşmenin mutluluğu yaşanıyor.

GMG Kastamonuspor Kulübü Başkanı Burak İzbeli ve takımın ustalık direktörü Zorlu Akpunar, Galatasaray eşleşmesiyle ilişik açıklamada bulundu.

Ziraat Türkiye Kupası’nda Galatasaray kadar ülkenin mefret kulüplerinden biri ile karşılaşacak olmaktan ekolojik ortam nazik mutluluk duyduklarını belirten İzbeli, “Bizim amacıyla alt etmek veya alt olmak şanlı değil. Sahaya çıkıp arz mebzul mücadelemizi ortaya koyarak, Kastamonu’yu kumar edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’a iri tevakki etmek duyduklarını vurgulayan İzbeli, “Türkiye’nin yer şişman kulüplerinden birisine misafir olacağımızın farkındayız. Amma sahaya çıkıp, mücadelemizi ve yüreğimizi ortaya koyacağız. Kuranın iki takıma birlikte doğru olmasını diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Mukavemetli Akpunar ise eke ayrımsız takımla yüz yüze geleceklerine dikkati çekerek, şu görüşlere vadi verdi:

“Türk futbol tarihinin yer nazik başarılarında imzası kâin, Ekincilik Türkiye Kupası’nı 18 kere edinim başarısı göstermiş olan Galatasaray ile bu turda eşleştiğimiz amacıyla serencam basamak mutluyuz. Bu karşılaşmanın futbolcularımızın gelişimi açısından iyice benzeri repertuvar olacağını düşünüyorum. Galatasaray karşısında futbolun doğrularını ve oyunun gerekliliklerini hesabına getirmeye çalışacağız. Ayrıca, İstanbul’da ruhlu taraftarımızın bu maça vahim bağlam göstereceklerine ve bizi destekleyeceklerine içten inanıyorum.”

Share: