Kasapoğlu: “Çıktı dünyanın rastgele tarafındaki müsabakalarda bizi yer önde mandepsi edecek sporcularımız var”

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, birçok branşta dünya çapında kalburüstü sporcuya cemaat olduklarını söyledi.

Bakan Kasapoğlu, birlikte Adana Valisi Süleyman Elban, DOĞRU Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’yla, 2016’da İstanbul Beşiktaş’taki bombalı saldırıda şehit olan polis güçleri memuru Hiçlik Oğuz’un 7 yaşındaki oğlu Fatih Sevap Oğuz’un Yüreğir Belediyesi Hayme Anne Kına Konağı’nda düzenlenen sünnet törenine katıldı.

Kasapoğlu, üzerinde babasının adının yazılmış olduğu zırhlı araca bindirilerek konvoy eşliğinde tören alanına götürülen çocuğu kapıda karşıladı. Fatih Dürüst Oğuz ve ailesiyle sohbet fail Kasapoğlu, çocuğa sünneti zımnında hediye dahi verdi.

Daha sonraları Kasapoğlu, “2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları” programı kapsamında Yüreğir Firez Merkezi’nde düzenlenen “STK Toplantısı”na geçti.

Burada konuşan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “2023’e Maşrık Şehir Buluşmaları”nın kilolu gündeminde hayata geçirien çalışmaları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Öğür hareketinin bir kavim hareketi olduğunu belirten Kasapoğlu, “Milletle el ele giden, milletle irtibatını, heves bağını hep güçlendirerek için devam fail, duruşuyla, ilkeleriyle, geliştirdiği stratejilerle, politikalarla hep sunma önde olan benzeri cereyan. Nedeniyle bu mantalite, bizleri milletimizle, kullanılmamış alanlarla, kullanılmamış gündemlerle buluşturması açısından yüce olduğu kabil, 2023’e revan yolda posta haritamızı daha alıngan, elan varlıklı kılma yerine de mehabetli ayrımsız mesai.” diyerek konuştu.

“Cahillik katılımını çokça ama çok önemsiyoruz”

Kasapoğlu, güzeşte yılı “Tüvana Katılımı Yılı” ilan ettiklerini hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Toyluk katılımını çokça amma haddinden fazla önemsiyoruz. Söz Gelişi geçtiğimiz yılın bütçe kırılımlarını, bütçenin pekâlâ harcanması gerektiğini gençlere sorduk. Uygulama açısından bütçe noktasında dünyanın önceki yönetişim uygulamasıydı. Gençlerimizle traksiyon bütçe komisyonu toplantısına katılmıştık. Bu sene gine tıpkı uygulamayı gerçekleştireceğiz. Gençlerin süreçlere katılımı, gençlerin bu anlamda canlı azamet oynaması her daim arz balaban gündem maddelerimizden biri. Bundan sonraki süreçte bunun bildirme bereketli uygulama örneklerini ortaya koyma yerine dahi var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Sivil toplum kuruluşları, hele cahillik ve sporla ilgili kuruluşlar ve bu anlamda onların ürettikleri projeler, koydukları fikirler ve açılımlar bizler için bütün değerli olmuştur. STK Destek Programı’mızla binlerce projeye verdiğimiz başka maddesel destekler ve onlarla hissedar olarak yürüttüğümüz projeler da bunun yeryüzü konkre göstergesidir.”

Spor kulüplerinin hele sporun gelişimi, halkın spora erişimi açısından çok yüce ayrımsız hedef taşıdığını vurgulayan Kasapoğlu, onların güçlendirilmesi, sayısının artırılması ve yelpazenin büyütülmesinin koca hedeflerinden olduğunu söyledi.

Bu anlamda çokça liyakatli olduklarının altını çizen Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Alelhusus Türkiye’nin yıllar öncesine baktığımızda, ajan üstelik gönderemediğimiz branşlar vardır. Türkiye’nin uluslararası müsabakalara bırakın ayrımsız iddiayla, tıpkı muvaffakiyet beklentisiyle bire bir göç göndermesini, olta edecek sportmen da bulamadığı branşlar vardı. Ancak birkaç branşta Türkiye’nin iddiası vardı. Onları de hepimiz biliyoruz. Geldiğimiz noktada kuruluş altyapımızla, kulüplerle kim bu işin altyapıdan sonraki en balaban fariza onlarda ve federasyonlarla hamdolsun bu yelpazeyi büyüttük. Daha Çok dünyanın rastgele tarafındaki müsabakalarda bizi bildirme önde entrika edecek sporcularımız var. Sunu kalburüstü şekilde İstiklal Marşı’mızı en yükseklerde dinletecek, kebir bayrağımızı gururla dalgalandıracak sporcularımız var. İşte bunların değme biri bu anlamdaki hareket birliklerinin, bu çerçevedeki gayretlerin ve inancın ürünüdür. İnanıyorum ki bundan ahir süreçte üstelik gine beherglas sivil sosyete kuruluşuyla hem alanımızla ilgili, gençlikle ilişik hem sporla ilgili hem dahi sair alanlarda hareket birliklerine devam edeceğiz. İşte site buluşmaları kapsamındaki bu toplantı birlikte konuya zümre namına, takım olarak ne büyüklüğünde önem verdiğimizin arz makro göstergesidir.”

Sarıeroğlu: “Tam toplum kesimlerimize raci icraat etme konusunda kararlıyız”

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, danışma ve gelişigüzel say kültürünü yansıtan buluşmalara ev sahipliği yapmaya bitmeme edeceklerini belirterek, “2023’e giden yolda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bilcümle sosyete kesimlerimize dokunan çalışmalar etme konusunda kararlıyız.” dedi.

Adana’dahi yaz dönemini çalıştaylar, mihrak grup çalışmaları ve saha gezilerinin dahi olduğu ağır ayrımsız programla geçirdiklerini dile getiren Sarıeroğlu, “2023’e, 2053’e, 2071’e giden yolda karı, erkek, zihayat, yaşlı, iştirakçi, zahmetli, görevli, fellah, esnaf, hisse senedi insanlarına kadar eksiksiz kesimlere yapışık çalışmalarla yeni dünya dönemine Türkiye yüzyılı yerine inşallah damgamızı vuracağız.” diye niteleyerek konuştu.

Açılış konuşmalarının peşi sıra güruh basına bağlı devam etti.

Bakan Kasapoğlu elan sonradan Türkiye Olimpik Tedbir Merkezi’nde (TOHM) sporcu ve antrenörlerle aynı araya geldi.

Share: