Karabük’ten gelişmemiş gelişmemiş

Karabük’te “Ağyar ve Uluslararası Siper Kanunu” kapsamında eğleşme eden göçmen, mülteci ve meşrut mültecilerin mesleksel gelişimlerini sağlayabilmek amacıyla 3 ay süren kaynakçı, elektrikçi ve mobilyacı eğitimleri sona erdi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ile Mülteciler ve Sığınmacılarla Yardımlaşma Tesanüt ve Destekleme Derneği (MSYD) ortada imzalanan tören düzeni çerçevesinde düzenlenen eğitimler böylece Müşfik Dizdar Meslek Yüksekokulunda tören düzenlendi.

Başarı sertifikasının takdim edildiği etkinlikte, 15 katılımcının yapmış olduğu asar sergilendi.

Etkinliğe, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Hempa Çelik, KBÜ Rektör Yardımcısı Mustafa Yaşar, İŞKUR İl Müdürü Mustafa Çalış, Daima Terbiye Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Gökhan Sur, MSYD Yönetim Kurulu Başkanı Fazilet Ayçiçek, İl Göç İdaresi Müdürü Osman Dorkaç, MSYD Proje Müdürü Buruç Ak Pak, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Safranbolu’da “Kategorik Hava Beyaz Perde Geceleri” etkinliği

UNESCO Dünya Miras Kenti Safranbolu’da, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı kutlamaları kapsamında “Yalınlık Çekicilik Beyaz Perde Geceleri” etkinliği düzenlendi.

Safranbolu Belediyesince Leyla Dizdar Kültür Merkezi bahçesinde yapılan programda, “Kırmızı Pabuçlar ve 7 Cüceler” filmi izleyiciyle buluştu.

Etkinlik, bu akşam 20.30’da “Çanakkale Yolun Sonu” filmi gösterimiyle sona erecek.

Share: