Karabük’te köy dirim merkezi sarıklı ve öğrencilerinin marifetiyle güzelleşiyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde planlı “Köy Dirim Merkezleri” projesiyle Karabük’teki metruk karye okulu, hoca ve lise öğrencilerinin desteğiyle güzel görüntüye kavuşuyor.

Merkeze bağlı Ödemiş köyündeki kullanılmayan meslek binasının köy yaşam merkezine dönüştürülme çalışmaları sürüyor.

Çalışmalara bindi olan Fevzi Intikal Etmek Rum Lisesi resim öğretmeni Tuğçe Cebecik Cengiz ve öğrencileri, fahri namına hayat merkezinin hayata geçirilmesi için çalışıyor.

Cengiz ve öğrenciler, hayat merkezinin duvarlarını boyayarak süslüyor.

“Köy dirim merkezimizin onarımı arz gücük sürede tamamlanacak”

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Nevzat Akbaş, gazetecilere, Ödemiş karye dirim merkezinin 3 bin 250 metrekarelik bahçe alanıyla seçme yaştan insanın faydalanabileceği tıpkı neşelilik merkezine dönüştüğünü söyledi.

Resim öğretmeni Tuğçe Cebecik Cengiz ve öğrencileri tebrik kartı eden Deniz Kazı, “Ödemiş karye yaşam merkezimizin hizmet, tamirat ve yer düzenlemesi çalışmaları birden devam ediyor. Köy muhtarımız, karye halkı, öğrencilerimiz ve öğretmenimiz şişman benzeri teşrikimesai içerisinde karye hayat merkezimizi amade ayla getirebilmek üzere nazik ayrımsız özveri ve fedakarca çalışmalarına devam ediyor.” dedi.

Akbaş, süreci yakından strateji ettiklerini anlatım ederek, “Her husus yolunda ilerliyor. Projeyle öğrencilerimizin ve karye halkının hizmetine sunulacak karye hayat merkezimizin onarımı sunma gücük sürede tamamlanacaktır. İlimize ve köyümüze şimdiden filinta olsun.” diye niteleyerek konuştu.Share: