Karabük’te ÇOGEP ile kısaca 30 bin kişiye ulaşıldı

Karabük Itimat Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesince, Çocuk ve Gençler Toplumsal Dulda ve Destek Programı (ÇOGEP) “Demir Şehrin Gevher Çocukları” projesi kapsamında değişik etkinlikler düzenlendi.

İl Inanma Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 9 bin 942 çocuk ve gençle uygun angajman kurulduğu, murat grupların eğitimsel ve ailesel çevreleriyle yer genelinde aracısız veya dolaylı yaklaşık 30 bin kişiye ulaşıldığı belirtildi.

Proje kapsamında yapılanların anlatıldığı açıklamada, “Filografi çığır edindirme, badminton, enstrüman/müzik kursları verildi. ‘Yavru Gözüyle Polis’ mevzulu resim, koşuk ve yazmanlık yarışması yapıldı. Trafik kuralları-trafikteyken doğru çizi şekilleri konularında ilimizde kâin gidiş geliş yetişek parkurunda alanında bilirkişi güven personeli tarafından kılgılı trafik, kıran bilinci eğitimleri, okullarda eğitim seminerleri verildi. 150 bala ve gencin meslek ihtiyaçları karşılandı. Bala ve gençlerimize yönelik lüks-mümasil ve çığır tanıtımı etkinliği yapıldı. Bala evlerinde ve iyileştirme merkezlerinde mânialı bireylere görüşme faaliyetleri düzenlendi.” ifadelerine saha verildi.

Share: