Karabüklü wushucu Irmak Taşbaş Balkan şampiyonu oldu

Afyonkarahisar’üstelik 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen 5. Kemiksiz Balkan Wushu Kung Fu Şampiyonası’na katılan Şehit Nurettin Taraça İlkokulu öğrencisi Irmak Taşbaş, zer madalya kazandı.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, şampiyonada wushu sanda branşı light dalında 33 kiloda Irmak Taşbaş bir numara, Safranbolu 15 Orak Ayı Demokratlık Ortaokulu öğrencisi Ömer Eymen Yağız dahi 48 kiloda üçüncü oldu.

Başarılarından periferi Karabük lehçe wushu antrenörü Uca Aghayev ve sporcuları kutlama eden İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, millî ve arsıulusal alanda planlı müsabakalara Karabük’ten öğrencilerin katılmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

Akbaş, şunları kaydetti:

“Cansiparane müsabakalara hazırlanan öğrencilerimiz, bu yarışmalarda ilimizi yer bol şekilde dubara ediyor ve bunun sonucunda ise Türkiye ve dünya dereceleri elde etmeye bitmeme ediyoruz. Bu manada lüzum beden terbiyesi öğretmenlerimiz, gerekse antrenörlerimizin öğrencilerimizi hangi kadar disiplinli ve akıllıca çalıştırdığını görüyoruz ve bunun birlikte meyvelerini topluyoruz. Öğrencilerimizi, ailelerini ve ustalık ekibi yine tebrik kartı ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Share: