Kara yollarında nitelik

Karaca yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde sakil gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün el durumu bültenine göre, TEM Otoyolu’nun İzmit Garp-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta arası gelişigüzel dönem 22.00-06.00 saatlerinde otoban trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Günindi Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü imal çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde salim abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde erişim değişik şeritlerden sağlanıyor.

Rum Otoyolu’nun Ankara- Bolu mülk sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala sair istikametten iki yönlü bitmeme ediyor.

Bozkır-Hadim yolunun 29-30. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki çökme nedeniyle muvasala servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane iklim sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane mekân yolu) 13 tünelde yapılacak cümbüş, elektronik sistemi bakım ve onarım çalışması sebebiyle 30 Eylül’e büyüklüğünde 08.00-17.00 saatlerinde muvasala bir tane şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları nedeniyle sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine dikkat etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde uç ve kaldırım çalışması dolayısıyla muvasala mukassem yolun aynı bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü ağız yapım çalışmaları cihetiyle erişim kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki imal çalışması dolayısıyla ulaşım mukassem yolun bir bölümünden iki yönlü devam ediyor.

Share: