Kara yollarında ebat

Kişmiri yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde aheste gidilmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün defa durumu bültenine göre, TEMA Otoyolu’nun İzmit Garp-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun söz konusu kesimi trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Günindi Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor. Çalışmalar hafta arası seçme dönem 22.00-06.00 saatlerinde devam edecek.

Rum Otoyolu’nun Yeniçağa-Dörtdivan kavşakları 0-3 ve 8-10. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala sair istikametten iki cepheli sağlanıyor. Çalışmalar kapsamında Dörtdivan Kavşağı’ndan şalter geçişine müsaade verilmiyor.

Ankara- Konya yolunun Gölbaşı şehir geçişi 2-6. kilometrelerinde köprü tevsi ve üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında Konya-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım başka istikametten iki taraflı sürdürülüyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 38-41. kilometrelerinde tüp bakım ve onarım çalışması dolayısıyla Mekece-Bozüyük istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala değişik istikametten iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Sivas-Zara yolunun 19-25. kilometrelerinde üstyapı restorasyon, Kayseri- Niğde yolunun 22-29. kilometrelerinde bakım, tamirat ve asfalt, İnebolu-Küre- Kastamonu yolunun 17-25. kilometrelerinde asfalt yüzeysel kaplama çalışmaları cihetiyle sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Karacasu-Tavas yolunun 19-24. kilometrelerinde üstyapı çalışmaları zımnında trafik akışı bölünmüş yolun tıpkı bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Kovancılar-Elazığ- Bingöl memleket sınırı yolunun 0-1. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla muvasala kontrollü bitmeme ediyor.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde belen temizliği ve çelik ağ aplikasyon çalışması yapılıyor. Bu sebeple 08.00-18.00 saatlerinde defa gelişmemiş kesiksiz aralıklarla trafiğe kapatılarak, ulaşım bir tane şeritten kontrollü sürdürülüyor.

Share: