Kar fırtınası sonrasında buzda sıkışan martıları böyle kurtardılar

ABD’nin balaban tıpkı bölümünü etkisi altına düz ölümcül kar fırtınasının yeryüzü aşkın deli dolu olduğu New York eyaletinin Buffalo kentinde buzda sıkışıp kalan martılar, Seamus Gallivan ve Alex McArthur adında iki iyiliksever yoluyla donarak ölmeden evvel kurtarıldı. Martıların kurtarılma anları telefon kamerasıyla görüntülendi.

ABD ve Kanada’yı sabık haftasonu etkisi altına alan kutup soğukları ve kar fırtınası zımnında ABD’de sunu beş altı 60 kişi yaşamını yitirmiş ve milyonlarca güç günlerce elektriksiz kalmıştı. Kar fırtınasının sunma fazla deli dolu olduğu New York eyaletinin Buffalo kentinde Seamus Gallivan ve Alex McArthur adında iki iyiliksever, donarak ölmeden önce buzda sıkışan 16 martıyı kurtardıklarını belirterek telefon kamerasıyla çektikleri görüntüleri sosyal medyadan paylaştı.

Seamus Gallivan ve Alex McArthur, 56 saat boyunca elektriksiz kaldıktan bilahare fırtınanın etkisini yitirmesiyle çevredekilere muavenet etmek için hariç çıktıklarını ve LaSalle Otopark kıyısı süresince buzda sıkışan martıları gördüklerini belirtti. Ilık tuzlu su, çekiç ve tornavida yardımıyla buzda muhat küsurat martıları kurtarmaya başladıklarını rapor eden düet, kurtarılmayı bekleyen daha çok martı olduğunu vurguladı.

Share: