Kalaba spor: Altınordu Başkanı Özkan’dan TFF’ye Altay ve Bursaspor çağrısı

Altınordu FK Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Altay ve Bursaspor kabilinden doğru kulüplerin FIFA’dan aldığı transfer yasakları sebebiyle zinde futbolcularına lisans çıkaramamasına cebin daha çok. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Apotr, TFF Fahri Başkanı Şenes Erzik ve Sakat TFF Başkanı Mahmut Özgener’e çağrı fail Başkan Özkan, “İçim acıyor. Kadın bütün alay malay Zürih’e gidelim. Para Aktarımı yasağı, takkadak profesyoneller amacıyla makbul olsun, futbolun tabana yayılmasına mani olacak benzeri sebebe dayanak olmasın” dedi.

Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, kulübün resmi internet sitesinden bire bir abece yayımlayarak Altay ve Bursaspor kabilinden kulüplerin aldığı aktarma yasaklarıyla alay malay filiz lisans çıkaramaması hakkında Şenes Erzik, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, UEFA Umumi Heyet Üyesi Dünyalık Apotr ve Eski TFF Başkanı Mahmut Özgener’e davet yaptı.

“Çocuklarımız bu cezanın dışında tutulamaz mı?”

Geri Altay U14 Takımı ile Altınordu U14 Bando ortada oynanan maçı bağlı olmak üzere tribüne gittiğini ve orada Altay A Takımı’nın FIFA’dan aldığı nakil yasağıyla birlikte altyapıdaki futbolcularına dünkü lisans çıkaramadığını öğrendiğini belirterek, “Borcu işleyen aç büro olduğuna bakarak, A takıma para aktarımı yasağı münteha de, çocuklara ceza neden? Yetişkinler keskin yönettiler diye niteleyerek 12, 13, 14 yaşındaki ayrımsız çocuğun Altay forması giymesine alıkoymak sebep? Bu kararları biz yetişkinler alıyoruz Korumamız gereken ilk varlığımız çocuklarımız değil mi? Çocuklarımıza hiçbir şekilde anlatamayacağımız, çocuklara de tıfıl lisans çıkarılmaması, bu cezanın dışında tutulamaz mı” dedi.

“Türk futbolunun iki tane gravite damarını kesmekle eşdeğer”

Altay ve Bursaspor üzere Türk futbolunun iki nazik çınarının gözlerinin uğrunda eriyip gitmesine gönlünün hiç razı olmadığını belirten Başkan Seyit Mehmet Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ceza sebebiyle Altay’ın, Bursaspor’un 12, 13, 14, 15 yaşındaki bir çocuğa lisans çıkaramamasının hangi manası var. Türk futbolunun iki kıta yüklülük damarını kesmekle eşdeğer. vallahi tallahi içim acıyor!.. Hadi toplayalım çocukları aynı araya, biz üstelik karşılarına geçelim, anlatalım bu zorunluluğu ‘Bu Toprakların Çocukları’na. Hiçbirimiz anlatamayız!”

“Elkızı bilcümle birlikte Zürih’e gidelim”

Türk futbolunun 108 yıllık çınarı Altay’ın ve Anadolu’nun sportmen yatağı Bursaspor’un yüzlerce futbolcu yetiştirdiğini ve yetiştirmeye devam ettiğini hatırlatan Özkan, çağrısını şu sözlerle sonlandırdı: “Elkızı bütün alay malay gidelim Zürih’e.. Oturalım sayın Infantino’nun karşısına, bizim ülkemize has balkı görülebilir benzeri kulp sunalım. Ülkemize aynı defalığına bire bir ‘Sarı kart’ göstersinler. Transfer yasağı, çabucak profesyoneller için makbul olsun, futbolun tabana yayılmasına mani olacak bir sebebe medar olmasın. Ben ciddi, bati, üzülüyorum Şenes Ağa. Ego hasis esbak çok sıkıldım Mehmet As Başkanım. Yanımda bari siz birlikte olsaydınız Servet As dostum. Hele kim siz Mahmut Mir kardeşim, ‘Altay’ın Varlığı’ amacıyla siz bu işe soyunun, siz bu işi “aksiyon” edinin. Lütfen!” – İZMİR

Share: