Kalaba bilgelik | Bakir Malatyaspor, Altınordu maçının hazıklıklarını sürdürüyor

Spor Ayak 1. Klasman takımlarından Yeni Malatyaspor’un maharet direktörü Hasan Özer, deplasmanda Altınordu ile oynayacakları maçtan dolgunca bire bir sonuçla benzemek istediklerini söyledi.

Sarı-siyahlı topluluk, ligin 11. haftasında 28 Ekim Cuma Namazı haset misafir olacağı Altınordu maçının hazırlıklarını Nurettin Soykan Tesisleri’nde ustalık direktör Hasan Özer yönetiminde gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürdü.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklama yapan Özer, sabık hafta sahalarında 1-0 yenildikleri Göztepe maçında futbolcularının hem savunma hem üstelik akın anlamında ellerinden gelenin sunma iyisini yaptığını anlatım etti.

Karşılaşmada bedbaht aynı golle aşınmış olduklarına çokça üzüldüklerini anlatan Özer, “Oynamış olduğumuz oyunun hakkı bu değildi. Banko akseptans etmiyoruz ama ne efsus kim futbolda bunlar var.” dedi.

Altınordu karşısında kayıplarını telafi edecek tıpkısı mücadeleye çıkacaklarına dikkati çeken Özer, şunları kaydetti:

“Altınordu maçında bu oyunumuzun henüz birlikte gelişmesini sağlayacağız. Altınordu maçından gani tıpkı sonuçla çalmak istiyoruz. Oyuncularımıza güveniyorum, inşallah bunu başarırız. Takımdaki gelişimi cümle görüyor. Hatalarımız yok mu? Elbette var. Topluluk halinde hem hareketli hem de savunma yapabilmek müthiş bire bir hareket. Elbette bunun konusunda koymak zorundayız.”

Takımın forveti Cengizhan Akgün ise Altınordu maçını kazanacaklarına inandığını belirterek, “İyi benzeri takım olmaya başladık. Bence ongun bire bir savaş olacak amma inşallah kazanan tığ oluruz.” diye konuştu.

Share: