Kahramanmaraş’ta “Akdeniz’in Gazetecileri Yarışıyor” yarışmasına başvurular sürüyor

Akdeniz Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Derneği yoluyla Kahramanmaraş’ta planlı “Akdeniz’in Gazetecileri Yarışıyor” yarışmasına başvurular bitmeme ediyor.

Kentte görev işleyen gazetecilerin gelişimlerine katkıda yatmak, kudretli çalışmaları özendirip ödüllendirmek için bu sene ilki gerçekleştirilen konkur, “selen”, “fotoğraf”, “fon”, “tv programı”, “tasarım”, “köşe yazarı”, “spor haberi” ve “internet portalı” alanında planlandı.

Kahramanmaraş ve ilçelerindeki matbuat-im organlarında etkin gazetecilerin 01 Eş-31 Çatlak 2022 tarihleri arasındaki çalışmalarını kapsayacak yarışmaya adayların eserlerini 5 Aile Perşembe günü saat 17.30’a büyüklüğünde AGC’nin ilgili e-posta adresine göndermesi gerekiyor.

14 Sülale’ta düzenlenecek ihsan töreniyle 8 dalda 24 ödülün sahibini bulacağı yapılanma kapsamında antrparantez AGC ve hakem heyeti hususi ödülleri da verilecek.

AGC Cemiyet Başkanı Serkan Ercüment Kuzu, gazetecilik mesleğini teşvik etmek ve özellikle canlı gazetecileri kamçılamak için yarışmayı düzenlediklerini belirtti.

Kuzu, “9 kişilik tıpkı hakem heyeti heyeti dereceye giren eserleri belirleyecek. Kahramanmaraş’ta görev işleyen bütün meslektaşlarımın bu organizasyonda bulunmalarını istiyor ve davet ediyorum. 14 Ev’ta düzenlenecek ödül ve gala gecesiyle organizasyonumuzu taçlandıracağız. İnşallah şehrimiz ve meslektaşlarımız için kılıklı ve hayır peki.” diye niteleyerek konuştu.

Share: