KAHRAMANMARAŞ – Şehidin ismi çıkışlı olduğu okulda yaşatılacak

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 7 Temmuz’dahi sâdır çatışmada PKK’lı teröristlerin martir ettiği 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Amaç Sebep’ın ismi mezun olduğu okula verildi.

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki Taşoluk İlk ve Ortaokulu’nun isminin Şehit Piyon Uzman Çavuş Amaç Saika İlk ve Ortaokulu olarak değiştirilmesi zımnında planlı törene, şehidin annesi Güllü, babası Mikdat Sebep ile Kahramanmaraş İl Açıkgöz Komutanı Kıdemli Miralay Miğfer Yağan, Göksun Kaymakamı Mustafa Caner Culukar, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Ateşin Görgülü, Sülale ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Bahtiyar Kaya, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Kaymakam Mustafa Caner Culukar, şehidin isminin okula verilmesinin burada eğitim bilimi kayran öğrenciler üzere çokça muhteşem olduğunu rapor etti.

Türk askerinin terörle mücadelede klan yazdığını anlatan Culukar, “Okulumuzun ismi şehidimizin ismiyle değiştiriliyor. Fakat balaban olan aynı bap elan var. Zaman burada okuyan tüm evlatlarımız şehidimizi seçme gün hatırlasınlar buradaki esas kasıt budur. Bunun ati nesillere bildirme gani şekilde aktarılması gerekiyor. Burada evlatlarımıza ve okulumuza üstelik nazik bire bir takı düşüyor.” dedi.

Martir Yıldırım’a Allah’tan rahmet yakınlarına sabır dileyen Culukar, şehidin adının çıkışlı olduğu okulda sonsuza kadar yaşayacağını kaydetti.

Ailesinin can anlar yaşadığı programda, şehidin saf geçmişi ve fotoğraflarının düzlük aldığı bölümün bile açılışı gerçekleştirildi.

Share: