Kadına yönelik çapkın savaş çerevesinde 5 milyon erkeğe terbiye verilecek

Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Terbiye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde uygulanmak ve izlenmek üzere hazırlanan ‘Kadına Müteveccih Şiddetli Uğraş 2022 Yılı Zindelik Planı’ çerçevesinde 5 milyon erkeğe farkındalık eğitimi veriliyor.

Kadına Yönelik Seri Savaş 2022 Yılı Ruh Planı çerçevesinde kadına müteveccih çapkın mücadelede farkındalığın artırılması üzere “Kadına Umum Söz-Ka-Maz” mottosu adı altında hazırlanan broşürler Sülale ve Sosyal Hizmetler Erzurum İl Müdürlüğü ve paydaş kurumların personelince vatandaşlara dağıtılarak, bilinçlendirme çalışması yapıyor.

Kent Merkezi ve ilçelerde yapılan etkinlikte ayrıca İçişleri Bakanlığı aracılığıyla geliştirilen ve kadına yönelik momentum ile tacizi yer aza indirmeyi amaçlayan Eş Bindi Uygulaması (KADES) programı karşı birlikte kadınlara brifing yapılıyor.

Karı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş, kıraathane, kıraathane, kuaför, berber, göçüm durakları, birleştirme sanayi bölgeleri, site içi ve şehirlerarası ulaşım araçları, hava meydanı, gar ve otogarların bekleme alanları, stat, spor salonları, hipodrom gibi yerlerde, darülfünun sevinç, program ve gayrı etkinliklerde eğitimlerin devam edeceğini söyledi.

İlbaş, ilçelerde bulunan içtimai hizmet merkezlerinde eğitimlerin devam ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Kadına Yönelik Süratli Savaş 2022 Yılı Cümbüş Planı’ çerçevesinde 5 milyon erkeğe farkındalık eğitimi verilmesi hedefleniyor. Bu çerçeve Erzurum’da bilinçlendirme çalışmalarına başladık. Personelimiz meydan çalışmalarına yoğunlaşarak, konuyla ilişkin farkındalık oluşturuyor. Aziziye, Palandöken, Yakutiye, Oltu, İspir, Pasinler, Hınıs Toplumsal Hizmet Merkezlerimiz marifetiyle vatandaşlarımıza farkındalık eğitimleri veriyoruz.” – ERZURUM

Share: