Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Islam Gizemcisi Ömer: “İnşallah gelişmemiş zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Yayla köyünde oturan ve ‘Sofi Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Polat, Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber’a teşekkürname ederken “İnşallah bodur zamanda Justin Bieber’la bir çay içeceğiz” dedi.

Hakkari bölgesine has dernekevi kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle özen çekici Ömer Çelik’in görüntüleri, 8 sene geçmiş toplumsal medyada saha almıştı. ‘Sofi Ömer’ lakabıyla maruf Ömer Polat, görüntülerle alay malay ünü artınca düğünlerin aranan isimlerden biri oldu. Hakkari ve mekân illerin yanında İran ve Irak’tan bile düğünlerde ‘halay başı’ olması amacıyla tekâlif almaya başladı.

Kanadalı şarkıcının dikkatini çekmeyi başardı

Biri engelli 10 çocuğu olan Ömer Çelik, güzeşte yıl kanser hastalığı dolayısıyla eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Seçme yerden çağırma üzere evine mevrut misafirlerin ısrarı üstüne baştan düğünlerde yer almaya başlayan Polat’in halay performansı ise dansıyla adlı Kanadalı hanende Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Adlı şarkıcı, Mutasavvıf Ömer’in halay müziği namına rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi mevcut Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini tamlayan Polat, “İlk yerine ünlü artist Junstin Bieber’a beni hakeza tıpkı video ile mutlu ettiği üzere namına teşekkür ediyorum. Özel kendisine araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Derece Derece kendime ilgilendiren bir nice dans ve halay figürü da öğrendim. Düğünlerde yaptığım aşırı halaylar bir nice sosyal medya hesabında paylaşıldı. Çabucak Şemdinli’den değil, daha çok mikro dışından üstelik teklif alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde bitirme intaç arttı. Eşimi kaybettikten sonra düğünlere aleniyet verdim. Vatandaşların ısrarları üstüne tekrar mendilimi alıp, kaldığım yerden devam ettim. Türkiye dışından da birçok sevenim var. Fakat ünlü hanende Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çok mutlu oldum, çok sevindim. Buradan Kanadalı şarkıcı Junstin Bieber’a çok teşekkürname ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah güdük zamanda Justin Bieber’la bir öz içeceğiz” dedi. – HAKKARİ

Share: