İzmir’de sel yapılan evde çok sayıda tabanca ele geçirildi

İzmir’de polis güçleri ekiplerince ihbar konusunda yeğin yapılan bire bir evde 10 nüsha tabanca ve tıpkı tutar tütün maddesi ele geçirildi. Çanakkale’den İzmir’e gelen çirkin ise yapılan strateji sonucu yakalanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İzmir Itimat Müdürlüğü Birleştirme Suçlarla Savaş Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, Cebe ve Cephane Kaçakçılığına müteveccih mevrut bire bir ihbarı değerlendirdi. Yapılan çalışmalar neticesinde kaknem A.Ç.’nin almış olduğu tabancaları evine gizlediğini belirleyen ekipler, adrese cerrahi müdahale düzenlendi. Ocak içerisinde yapılan aramalarda; 10 nüsha tabanca, 10 sayı şarjör ve 5,5 gram yaman maddesi ele geçirdi.

Çanakkale’den takibe alındı, İzmir’de yakalandı

Şüpheli A.Ç.’nin izini süren ekipler, şahsın Çanakkale’den İzmir’e geleceğini belirledi. Takibe alınan zanlı, İzmir girişinde polis ekiplerince kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edilen A.Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Öte yandan dalavereli A.Ç.’nin babasının evden sâdır silahları görünce şoke olduğunu ve oğlunun hakeza bire bir yanlışlık işleyebileceğini aklının ucuna bile getiremeyeceğini söylediği öğrenildi. – İZMİR

Share: