İzmir yerli haberleri | İzmir’deki Bitlis Lansman Günleri’nde Tatvan standına aheste bandaj

İzmir’de bu yıl 5.’si düzenlenen Bitlis Lansman Günleri’nde vatandaşlar Tatvan standına yoğun ilgi gösterdi.

İzmir Karşıyaka Bostanlı Münasebet Alanı’nda açılışı yapılan ve 24 Teşrinievvel Pazartesi haset sonuç bulacak Bitlis Lansman Günlerinde Tatvan Belediyesi ve Tatvan Kaymakamlığı standını binlerce birey müzakere etti. Vatandaşların ve protokol üyelerinin bunaltıcı rabıt gösterdiği Bitlis Tanıtım Günlerinde Şehremini Mehmet Emniyetli Geylani, bu zümre organizasyonların Bitlis’in tanıtımında şişman ulama sağlayacağını söyleyerek memnuniyetini dile getirdi.

Komutan Geylani, “Pandemi dolayısıyla 2 yıldır düzenlenmeyen Bitlis Lansman Günleri sayesinde hem İzmir’deki Bitlisli hemşerilerimizin yurt özlemini gidermiş olacağız hemde İzmirli vatandaşlarımıza memleketimizi göre tanıtacağız. Tanıtım günlerini mülakat edenler Bitlis’in kültürünü, yemeklerini, yerel mahsullerini ve başkaca havasına bu fuar sebebiyle kavuşmuş olacaklar. Hemşehrilerimizin aynı nebzede olsa sıla özlemini giderebildiysek hangi mutlu bize” dedi.

İzmir’deki lansman günleri 24 Ekim Pazartesi serencam bulacağını ifade fail Komutan Geylani, “Bu müddet süresince İzmir ve mail çevresinde yaşayan Bitlisliler ile İzmir halkı fuar alanını konuşma ederek Bitlis’i henüz yakından tanıma fırsatı yakalayacak. Bilcümle vatandaşlarımızı doğunun incisi Tatvan standına bekliyoruz’ dedi. – BİTLİS

Share: