İYİ Tümen Genel Başkanı Akşener, Kocaeli’de konuştu Açıklaması

İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener, “Önceliğimiz parlamenter sisteme geçmektir, hukukun üstünlüğünü, kamil benzeri demokrasiyi ve adaleti sağlamaktır.” dedi.

İzmit Belediyesi marifetiyle düz yazı edilip merhum ağabeyi Nihat Gürer’in adı sunulan spor tesisinin açılışında konuşan Akşener, ağabeyinin kendisi amacıyla çok nadir olduğunu söyledi.

Gürer’in çok ongun tıpkı cet, adam, ağa ve hempa olduğunu tabir eden Akşener, tesisin çocuklar üzere hayırlara açar olmasını diledi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Özgürlük, konuşmaların peşi sıra Akşener’e rahmetli ağabeyi Gürer’le çizik yağız türlü resmini dürü etti.

Tesis açılış kurdelesini kesen Akşener ve beraberindeki protokol üyeleri, elan sonraları Gürer anısına eğitime başlayan Çınar Akademi’yi müzakere etti.

Akademideki bire bir sınıfta öğrencilerle ahbapça eden Akşener, bire bir dersi de dinledi.

Daha sonradan İzmit Belediyesinin 41 aylık çalışmalarının anlatılacağı Yunus Emre Kültür Merkezi’ne geçen Akşener, burada, 2023 seçimlerinin partili Cumhurbaşkanlığının yerine güçlendirilmiş mebus hesabına mücadele edilerek yapılacak serencam seçme olacağını söyledi.

“Bu seçimi ahzetmek zorundayız, bu seçimde başarmak zorundayız.” diyen Akşener, şöyle konuştu:

“Varsayın kaybettik ondan sonraları aynı henüz mebus cümle konuşulamaz. Önceliğimiz milletvekili sisteme geçmektir, hukukun üstünlüğünü, kamil tıpkısı demokrasiyi ve adaleti sağlamaktır. Bunun yolu da yük ve denetleme mekanizmalarının bulunduğu ve 21’inci yüzyılın kullanılmamış ayar setlerine akıllıca, hasis gençlerin umudunu de hayata geçirebilecek, Türkiye’ye nefes aldıracak güçlendirilmiş saylav sisteme bu ülkeyi geçirmektir. Onun yolu, 2 şeyi kazanmaktan geçiyor. Biri Cumhurbaşkanlığını kazanacağız, diğeri da Meclisi kazanacağız.”

41 maaş çalışmalarını anlattığı program böylece Şehremini Özgürlük, Akşener’e ödül ve çiçek takdiminde bulundu.Share: