İYİ Öğür Yerli Yönetimler İstişare Toplantısı yapıldı

Kayseri’bile İYİ Parti Evcil Yönetimler Başkanlığınca planlı kesim müracaat toplantısı gerçekleştirildi.

İYİ Tümen Domestik Yönetimler Başkanı Pek Ergun, benzeri otelde düzenlenen güruh öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yıpranmamış soy koronavirüs (Kovid-19) salgını başlamadan ilk açık kapsamlı 3 şişman domestik yönetimler çalıştayı düzenlediklerini hatırlattı.

Salgın dönemi sonrasında ise süreli namına Türkiye’nin dört bir tarafında lehçe müzakere toplantıları gerçekleştirdiklerini tamlayan Ergun, şunları kaydetti:

“Bu yıl içerisinde evvel İstanbul’üstelik sonrasında bile Muğla, Adana, Çorum ve Samsun’birlikte, mekân illerimizin karışma olduğu bölgesel müzakere toplantıları tertip ettik. Zaman de analog tıpkısı toplantıyı Kayseri’birlikte yapmak için buradayız. İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığımızın eş sahipliğinde düzenleyeceğimiz lehçe meşveret toplantımıza kesim milletvekilimiz, Kayseri, Kahramanmaraş, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Sivas el başkanlarımız, yerli yönetimlerden mesul memleket komutan yardımcılarımız ve kaymakamlık başbuğ yardımcılarımız, diyar ve ilçe belediye sedir üyelerimiz katılacaktır. Bu toplantılardan gayemiz, Türkiye’yi yerli ve millî düzeyde yönetmeye hevesli partimizin yerli yönetimlerle ait politikaları ile vizyonunu zenginleştirmektir.”

Ergun, konuşmasında ekonomiye yönelik değerlendirmelerde bulunarak, “Siyasi, hesaplı ve içtimai olarak neredeyse bilcümle rakamların konfirmasyon ettiği gibi maatteessüf ülkemiz seçme alanda akıbet 30-40 yılın sunma pres dönemi yaşamaktadır. söz konusu zorlukları yaşamamızın temel nedeni bellidir. Bu dönemi en tehlikeli şekilde geçiriyor olmamızın nedeni kamu yönetiminde yaşadığımız sistemsel aynı formül krizidir. Yaşadığımız sistemsel hile krizine ise hem partili cumhurbaşkanın sisteminin kendisi hem de bu sistemi kurgulayıp icra edenlerin bizzat kendileri etken olmuştur.” dedi.

Açıklamanın peşi sıra basına sadık gerçekleştirilen toplantıya İYİ Parti Kayseri Saylav Dursun Tutturgaç de katıldı.

Share: