İstanbul’daki patlamada yaralanan Sadettin Çevik: “O dakika şoka girdim ve kendimi tıpkı iş hesabına attım”

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda yaralanan Kütahya’nın Hisarcık ilçesi nüfusuna mukayyet Sadettin Çevik, patlama anını anlatarak, “O dakika şoka girdim ve kendimi ayrımsız gelişim namına attım” dedi.

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda yaralanan ve Taksim Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesindeki tedavisinin peşi sıra taburcu edilen Hisarcıklı 59 yaşındaki Sadettin Acara, cüretkâr anını anlattı.

İki aydan beri İstanbul Kayaşehir’deki bir inşaatta çalıştığını belirten Sadettin Acara, “Ilişki günü Taksim’e arkadaşlarla gezmeye gitmiştim. Arkadaşlarımdan ayrıldıktan sonraları saat 17.00 sıralarında yaklaşık 20 metre arkamda nazik tıpkısı patlama oldu. Gelişigüzel düzlük cam ve söve kırıklarıyla doluydu. O dakika alışılmamış geçirdim ve kendimi tıpkısı aksiyon adına attım. Daha sonra Taksim Eğitim ve Araştırı Hastanesindeki tedavi altına alındım. Hekim, patlamanın şiddetiyle sağ kulak zarımda zedelenme olduğunu ve giderek geçeceğini söyledi. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, hastanede beni mülakat ederek “esbak olsun” dileklerini iletti. Bana nereli olduğumu sordu. Kendisinden Allah razı olsun. Patlamada ölenlere rahmet, yaralılara ivedili şifalar diliyorum. Verilmiş sadakamız varmış” diye konuştu. – KÜTAHYA

Share: