İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 mülk amacıyla zerrin, 4 yer üzere turuncu kodlu uyartı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü aracılığıyla yapılan sonuç değerlendirmelere göre büyüklük genelinde çekicilik sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve ferda albeni sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, yıldız ve iç kesimlerde 2 ila 8 etap azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla alay malay 24 el üzere sarı ve turuncu kodlu uyarma yapıldı. Solgun kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Cıvıl Cıvıl, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye adına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce üzere ise turuncu kodlu uyarı yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Solgun, havada “gizil acı durumu”na meni ediyor. Aritmetik edilen meteorolojik hikâye sıra dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek ameliyat konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Hava durumunun ağır olduğjnu belirtir. Hesap Pusulası edilen meteorolojik fenomen sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çokça tedbirli olmalı, edimsel meteorolojik şartlar ve tahminler izleme edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte bugün ve yarın çekicilik sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’da de ayaz aktif olacak. Karadeniz’in faziletkâr kısımlarında ise sulu kar görülebilir.Share: