İnternette görüp evde uyguladığı pahal sınama hastanelik etti

Erzurum’birlikte internetten izlediği videodan etkilenip evde bacağına döktüğü kolonyanın yanıp yanmadığını çakmakla denerken vücudunun türlü yerleri yanan 6 yaşındaki yavru, tedavi altına alındı.

İstanbul’dan memleketi Erzurum’un Hınıs ilçesine tutkun tıpkısı mahalleye ailesiyle tatile mevrut 6 yaşındaki A.K, tıpkısı müddet önceki internetteki video paylaşım programında ayak ve ellerine döktükleri kolonyayı çakmakla yakanların videosunu izledi.

Videodan etkilenerek sakil denemeyi eden çocuğun bacağı ve kıyafetleri ansız alev aldı. A.K, alevleri ödemek için bağırıp ailesinden müzaheret atlaya zıplaya banyoya koştu.

Çocuğun çığlığını duyan ailenin müdahalesiyle üzerindeki alevler söndürülen ve sol bacağı ile vücudunun değişik yerlerinde 2. ve 3. kademe üzüntülü oluşan A.K, Hınıs Şehit Müşkül Yürekseven Ihtişam Hastanesi’ndeki geçmiş müdahalenin ardından Erzurum Site Hastanesi Izdıraplı Otama Merkezi’ne gönderme edildi. Tedavisi süren çocuk, yaşadığı saygı dolu anları unutamıyor.

Baba Tehlikeli K, AA muhabirine, oğlunun internette gördüğü videodaki yoğun denemeyi evde infaz etmek isterken acıklı şekilde yandığını belirterek, şöyle konuştu:

“Binlerce çocuk var, kimsenin çocuğunun bu kuzuluk gelmesini istemeyiz. Aileler çok tetik olsun. Oğlumun internetten izlediği videoda, torunlar üstüne kolonya döküp çakmakla yakıyormuş ve güya benzeri madde olmuyormuş. Amcasının oğlu uyarmış amma oğlum dinlememiş. Kolonyayı bacağına döküp çakmağı yakınca bacağı boydan boya göynük, derhâl banyoya koşup bacağını suya tutmuş. Önceleri çocuğuma telefon ve tablet veriyordum, artık vermeyeceğim.”

Oğlunun elan önce de pahal bir tecrübe yaparak, evdeki perdelerin tutuşmasına sebep olduğunu anlatan Güç K, çocuklardan bu kabil zararlı ve güç işlerden uzak durmasını istedi.

A.K. ise “Başka çocukların bu çeşit pahal işleri yapmasını istemem. Tıpkısı daha hakeza şeyler yapmayacağım.” dedi.

Izdıraplı Tedavi Merkezi doktorlarından Değer Ahu bile vücudunun mütenevvi yerlerinde 2. ve 3. merhale koyu yanıklar oluşan çocuğu yakından takip ettiklerini, iyileştiren tedavilerinin peşi sıra cerrahi müdahalenin de gerekebileceğini bildirdi.Share: