İnternet başını yaktı! Süfli bala kolonyayı üstüne döküp çakmağı yakınca kederli şekilde yandı

İstanbul’dan memleketi Erzurum’un Hınıs ilçesine sadık tıpkı mahalleye ailesiyle tatile mevrut 6 yaşındaki A.K, ayrımsız süre evvel internetteki video paylaşım programında kadem ve ellerine döktükleri kolonyayı çakmakla yakanların videosunu izledi.

ANİDEN YALAZ ALDI

Videodan etkilenerek ağır denemeyi yapan çocuğun bacağı ve kıyafetleri fücceten alaz aldı. A.K, alevleri itfa etmek amacıyla bağırıp ailesinden müzaheret istekle banyoya koştu. Çocuğun çığlığını duyan ailenin müdahalesiyle üzerindeki alevler söndürülen ve sol bacağı ile vücudunun muhtelif yerlerinde 2. ve 3. aşama üzüntülü oluşan A.K, Hınıs Martir Müşkül Yürekseven Heybet Hastanesi’ndeki önce müdahalenin peşi sıra Erzurum Site Hastanesi Üzüntülü Tedavi Merkezi’ne sevk edildi. Tedavisi süren bala, yaşadığı ocumak mahmul anları unutamıyor.

“ARTIK TABLET VERMEYECEĞİZ”

Ata Çetin K, oğlunun internette gördüğü videodaki kilolu denemeyi evde infaz etmek isterken hazin şekilde yandığını belirterek, şöyle konuştu: “Binlerce çocuk var, kimsenin çocuğunun bu arkaç gelmesini istemeyiz. Aileler haddinden fazla titiz olsun. Oğlumun internetten izlediği videoda, torunlar üstüne kolonya döküp çakmakla yakıyormuş ve neymiş ayrımsız husus olmuyormuş. Amcasının oğlu uyarmış amma oğlum dinlememiş. Kolonyayı bacağına döküp çakmağı yakınca bacağı boydan boya yanmış, hızlı hızlı banyoya koşup bacağını suya tutmuş. Önceden çocuğuma telefon ve tablet veriyordum, çıktı vermeyeceğim.”

Oğlunun elan ilk dahi ciddi ayrımsız sınama yaparak, evdeki perdelerin tutuşmasına hastalık olduğunu anlatan Ağırbaşlı K, çocuklardan bu çeşit zararlı ve sakil işlerden uzak durmasını istedi.

“BİR ELAN BÖYLE ŞEYLER YAPMAYACAĞIM”

A.K. ise “Bambaşka çocukların bu cins ciddi işleri yapmasını istemem. Tıpkısı daha böyle şeyler yapmayacağım.” dedi.

Izdıraplı Tedavi Merkezi doktorlarından Itibar Ahu de vücudunun çeşitli yerlerinde 2. ve 3. mertebe dip yanıklar oluşan çocuğu yakından strateji ettiklerini, medikal tedavilerinin ardından cerrahi müdahalenin üstelik gerekebileceğini bildirdi.Share: