Ilçe sonrası zifiri karanlıkta naaş ve gaileli aradılar

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde meydana gelen kaymakamlık sonrası bölgeye vasıl afiyet, polis güçleri, cingöz ve itfaiye ekipleri, kazayı nâkil kazazedelerden birinin ‘arabada 3-4 hayat vardı’ demesi üstüne zifiri karanlıkta teferruatlı müddet yaralı ve naaş aradı.

Kaymakamlık, Tekirdağ Hayrabolu yolu Şaklaban Mahallesi mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre, Berke Çetinkaya idaresindeki 59 AET 226 plakalı araba ile Hayrabolu ilçesinden dönerken Süleymanpaşa’üstelik mezarlıklar kavşağına gelmeden daha tanınmayan bir sebeple kontrolündeki komütatör, devrilerek takla attı. Cumbalak atan otomobil, kısaca 100 metre sürüklendi. Kazada Berke Çetinkaya vahim yaralanırken, kendisiyle bire bir araçta bulunan tıpkısı arkadaşı bile yaralandı.

Başka olaya giden ambulans balya geldi

Kazadan hızlı hızlı sonraları ayrımsız yoldan sökel nakline revan bir ambulans ilçe geçiren araca denk gelerek yaralılara engelleme etti. Bindi istenmesi üstüne kaza bölgesine diğer keyif ekipleri, polis güçleri, cingöz ve itfaiye aracı ekipleri gönderme edildi. Bölgeye mevrut ekipler, durumu kısık olan Berke Çetinkaya ve özge yaralıyı hastaneye atıf etti. Yaralılar fenomen yerinden hastaneye kaldırılırken, yararlardan birinin ‘Arabada 3-4 sevimli vardı’ demesi üzerine ekipler bölgede arama yaptı.

Yaklaşık 100 metre sürüklenen otomobilde şahısların etrafa savrulması göz önünde bulundurularak ilçe bölgesindeki taharri tarama faaliyetleri genişletildi. Afiyet, itfaiye, bitirmiş ve polis ekipleri, araçtan savrulma ihtimaline cebin etraflı süre etrafta yaralı ve ceset aradı. Taharri faaliyetlerinden seçkin bulgu alınamadı. Kaymakamlık ile ait soruşturma başlatılırken, hastaneye irsal edilen Berke Çetinkaya yapılan mecmu müdahalelere karşın kurtarılamadı. Değişik yaralının ise tedavisinin sürdüğü öğrenildi. – TEKİRDAĞ

Share: