Ilbay Elban: “Bağımlılıkla mücadeleyi taviz vermeden sürdüreceğiz”

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, özellik kullanımı ve bağımlılıkla mücadelede toplumun bilcümle kesimlerinin birlikte debi etmesi, konuya hassasiyetle eğilmesi gerektiğini belirterek, “Hele aileler çocuklarına mutlak sevgilerini göstermeli ve onlarla nitelikli ayakyolu geçirmelidir” dedi.

Bağımlılıkla Savaşım İl Eş Güdüm Kurulu Toplantısı, Vali Elban başkanlığında yapıldı.

Ilbay Elban, bağımlılıkla savaş faaliyetlerinin aktif benzeri şekilde yürütülmesi ve bu mücadelede paydaşlar ortada metin tıpkısı iş birliği ve eş güdüm sağlanması için gerçekleştirilen toplantıda, eş güdüm kurulu üyesi kuruluşların yaptığı icraat hakkında bilgelik aldı.

Toplantıda yaptığı değerlendirmede bağımlılıkla mücadelede yeryüzü oylumlu noktanın çoluk çocuk ve vatandaşları dokuncalı maddelerle on paralık tanıştırmamak olduğunu vurgulayan Vali Elban, “Madde kullanımı ve bağımlılıkla mücadelede toplumun bütün kesimleri alay malay akıntı etmeli, konuya hassasiyetle eğilmeli. Özellikle aileler çocuklarına pekâlâ sevgilerini göstermeli ve onlarla nitelikli aralık geçirmelidir. Böylelikle çocuklarımız bağlılık ve sargı eksikliği hissetmesin ve apayrı alanlara yönelmek yerinde kalmasınlar” diye niteleyerek konuştu.

Bağımlılıkla mücadelede bilcümle kurumların ve toplumun üstüne düşeni yapmasıyla ancak liyakatli olunabileceğini belirten Ilbay Elban, “Bu konuda ivaz vermeden vatandaşlarımız, sivil cemiyet kuruluşlarımız, amme çalım ve kuruluşlarımız ile teşrikimesai ve neva süresince faaliyetlerimiz titizce devam edecek” şeklinde konuştu.

Valilik güruh salonundaki toplantıya Vali Dr. Süleyman Elban’ın yanında; Ilbay Yardımcısı Huriye Küpe Çiçeği Çağ, ilçe kaymakamları, İl Inanma Müdürü Doğan İnci, İl Cingöz Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar, İl Müftüsü Mehmet Taşcı ile kamu gelgel ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri katıldı. – ADANA

Share: