Ilbay Avni Şarap, köylerdeki tarım programlarına katıldı

Kastamonu Valisi Avni Çakırdoğan, Tosya ilçesinde Akbük ve Aşağıdikmen köylerinde planlı programlara katıldı.

Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Akbük köyünde Bağcılıkta Telli Edep Sistemi malzeme tevzi programı düzenlendi.

Programda, içtinap etmek duruşunda bulunulmasının arkası sıra İstiklal Marşı okundu.

Vali Şarap, burada yaptığı konuşmada, bu sene tarım alanında haddinden fazla iyice projelerin hayata geçirilmesi üzere himmet harcadıklarını söyledi.

Devletin bu kabil imkanlarının üreticilerle buluşma anlarına şişman çalım ve keyifle tanıklık ettiklerini vurgulayan Şarap, “Sabık sene Akbük köyümüzü ziyaretimizde kocabaşı arkadaşımızla, köyün üzüm yetiştirme potansiyelinden ve bu konuda eş tıpkı proje fikrinden bahsetmiştik. Allah’a şükür zaman projemizin hayata geçirilmesi aşamasında dahi tıpkı araya geldik.” dedi.

Bu sene 411 proje hazırlandığını anlatan Çakırdoğan, “Vatandaşımızı bu anlamda devletimizin imkanlarıyla buluşturduk. Seneye hedefimiz inşallah bildirme beş altı 750. Kâfi ki dilek gelsin. Helalinden rızkımızı kazandığımız mesleğimize cemaat çıkalım. Gelişigüzel karış toprağımızı ekme noktasında hep bu arada buyruk gösterelim.” ifadelerini kullandı.

İl Ekincilik ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu ve Akbük Köyü Muhtarı Hayrettin Gül üstelik konuşmalarında, proje üzerine bilgi verdi.

Üreticilere malzeme dağıtımının arkası sıra program sona erdi.

Vali Şarap, elan bilahare Aşağıdikmen köyünde düzenlenen çeltik hasadı programına katıldı.

Programlara Tosya Kaymakamı Suat Hatam, Tosya Şehremaneti Başkan Yardımcısı Mustafa Koyuverme, İlçe Itimat Müdürü Selahattin Batman, Tosya Güllabi Komutanı Mülazım Zekeriya Özmen, SELIM Parti İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci, MHP İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü Ulvi Çakar ile çiftçiler katıldı.

Share: