İki komşusunda çaldığı otomobil ve ekincilik aletini satmaya çalışırken yakalandı

Denizli’nin Çivril ilçesinde iki komşusunun otomobilini ve ekincilik aletini araklayıcı münasebetsiz, şehir merkezinde satılığa çıkardığı araçlarla gelişigüzel JASAT’a yakalandı. Yaşının iki katından çok yanlışlık kaydı olan cürüm makinesi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, Çivril ilçesine meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak; 32 yaşındaki Mustafa O., komşularının otomobilini ve ekincilik aletini gözüne kestirerek çalmaya değişmeyen verdi. Uygun bire bir vakti muhafız münasebetsiz, geçmiş geçmiş otomobili, ardından ise ekincilik aletini çalarak kayıplara karıştı. Gelen ihbarlar konusunda Jandarmanın dedektifleri adına tanıdık JASAT ve Çivril İlçe Bitirmiş Komutanlığı ekipleri, saatlerce incelediği düzenlilik almaç görüntüleri sonrası şüphelinin kimliğini tayin etti.

Çaldıklarını kent merkezine kıymak üzere getirmiş

Mustafa O.’nun yerini belirleme fail ekipler, hiç beklemediği andan ameliyat düzenlendi. Yapılan çalışmada kaka saklandığı delikte kıskıvrak yakalandı. Ağız paça gözaltına alınan münasebetsiz, karakolda rastgele şeyi itiraf etti. Mustafa O., iki komşusundan çaldığı araba ve ekincilik aletini kıymak üzere kent merkezine götürdüğünü ve araçları satamadığını söyledi. Bunun üzerine site merkezine revan ekipler, araçları saye altına alarak sahiplerine sarkıtmak için ilçeye getirdi.

Suç makinesi artık

Karakolda ifadesi alınan 32 yaşındaki şüphelinin 72 pare suç kaydı olduğu ortaya bundan sonra. Yaşının iki katından aşkın suç hareketli ve bunu süreklilik haline getiren Mustafa O., işlemleri sonrası adliyeye gönderme edildi. Burada şen tavırlar sergileyen yanlışlık makinesi, iki suçtan dahi tutuklanarak cezaevinin yolunu tuttu. Böylecene JASAT ekipleri, bu faili uçuk olayı de çözerek aydınlattı. Otomobili arak ajanda ve şüphelinin araçla azimet anları ise kameraya yansıdı. – DENİZLİ

Share: