Icra Vekili Vedat Bilgin gün verdi! EYT düzenlemesi hangi ant gelecek?

Iş ve Toplumsal Asayiş Bakanı Vedat Bilimci, ilyonların heyecanla beklediği EYT ile ilişik eke açıklamalarda bulundu. Bakan Âlim, EYT’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değerlendirmesinin ardından bu kamer böylelikle yahut en geç Aile ayının ilk haftasında düzenlemenin Meclis’e atıf edileceğini söyledi.

Icra Vekili Bilgin’in açıklamalarından satır başları şöyle: “Cumhurbaşkanımıza bildirme ediyorum. Ego bu toplantıda de geldiğimiz sonuç aşamayı Cumhurbaşkanımızla paylaşacağım, ileteceğim, kendisi değerlendirecek. Kabinede değişmeyen yarar mı banko söyleyemem amma değerlendirileceğini söyleyebilirim.

“GÖZYAŞI KONUSU NETLİK KAZANMADI”

Seçenekli bir tablo var önümüzde. Ego bu tabloyu sunma edeceğim. Ayrımsız gözyaşi aralığı olması ihtimal dahilindedir. Daha netleşmedi. İmkanlar nispetinde arz kapsayıcısı olacak. Ödemelerde firma limitlerinden düşmeyecek bire bir çalışma olacak. Zahmetli adına çalışmaya bitmeme ederlerse sosyal asayiş bağlam primi ödeniyor. O pirim demincek erdemli. Emekli olmadan çalışanlarla bir seviyeye getirmeye düşünüyoruz.

“FAMILYA BAŞINDA 2 MİLYONU GEÇEBİLİR”

Şu anda ara ayının başındaki nicelik 1 milyon 900 bin idi. Değme kamer sayılar artıyor. Familya başında 2 milyonu geçebilir. Bu büyüklüğünde gönül gözyaşi şartı olmasaydı mütekait olabilecekti. Kısaca 400 bini işyar, 480 bini DESTE-KUR’lular. Diğerleri, çoğunluğu üstelik 4A’lılar. 274 bin kişini üstelik işi namevcut ve yaşı bekliyor. yaş haddi olursa aşağı yukarı yarısı bu sene, yarısı gayrı yıl oluyor.

MEMUR ZAMMI KONUSU

Geçtiğimiz yıl amme çalışanlarımıza enflasyonun üstünde bir artım yaptık. Bu sene bile çalışmalarımız devam ediyor. Yılbaşından hemen önceki evet birlikte bilahare çabukça paylaşırız. Amme çalışanlarımız amacıyla yaptığımız çokça majör bir molekül var. Istek edilirken haddinden fazla konuşuluyordu ama çözülünce it canlı konuşulmuyor. O dahi şu, sözleşmeli personellerimizi kadroya geçirdik. Yarın meclise gidiyor.”

Share: