İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uşak’ta “Kökünü Kurutma Operasyonu”na ilgilendiren açıklama yaptı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu sabahleyin 127 hedefe müteveccih 33’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Kökünü Kurutma Operasyonu’nu başlattık. Şu saat itibarıyla 120 nahoş gözaltına makbuz. Lüzum mızrap satıcıları lüzumlu yapım ve ister tecim yapanlar…” dedi.

“Kökünü Kurutma Operasyonu” kapsamında Uşak’a gelen Vekil Aristokrat, İl Emniyet Müdürlüğünde operasyona katılacak ekiplere başarı diledi, operasyonu izlem etti.

Aristokrat, operasyonla ait yaptığı basın açıklamasında, sabah saat 06.00’da 609 polis güçleri ve jandarmanın, bakir tıpkısı “Kökünü Kurutma Operasyonu” vesilesi ile yollara çıktığını söyledi.

Uyuşturucunun kökünü kazımaya kararlı olduklarını vurgulayan Aristokrat, “Icap Cingöz Genel Komutanımız lazım Güven Genel Müdürümüz, Uşak Valimiz, İl Itimat ve İl Kurnaz Komutanımız, Narkotik Başkanımızın koordinasyonunda, Çeltek Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın koordinasyonunda bu sabahleyin 127 hedefe müteveccih 33’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Kökünü Kurutma Operasyonu’nu başlattık. Şu saat bakımından 120 kaknem gözaltına alındı. Lüzum eroin satıcıları lüzum yapım ve icap tecim yapanlar…” ifadelerini kullandı.

Uyuşturucuyla mücadelede benzeri taraftan arzla mücadele ettiklerini, tıpkısı taraftan de devletin hep kurumlarının iyileştirme ve tedaviye odaklandığını dile getiren Soylu, bu mücadelede galip geleceklerine inandıklarını kaydetti.

Bakan Aristokrat, şöyle konuştu:

“Avrupa ve Amerika bu konuda pes etmişken, uyuşturucuyu temas biri mütenevvi miktarlarda serbest bırakmışken, takkadak şişman esrar operasyonlarıyla buna yönelik ayrımsız feraset sergilerken, tığ hem iri metal operasyonlarını yapıyoruz hem de tıpkı zamanda uyuşturucunun dağıtım kanallarını çökertmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle milletimiz bize inansın ve güven etsin. Pekâlâ terörün kökünü yok etmek amacıyla şişman ayrımsız uğraş ortaya koymuşsak, koyuyorsak, bu irademizi bibi devam ettiriyorsak, tıpkı şekilde uyuşturucuda dahi Allah’ın izniyle galip mevrut biz olacağız. Buna olan inancımız birlikte tamdır. Gençlerimizi, çocuklarımızı, ailelerimizi uyuşturucunun pençesine teslim etmeyiz, etmeyeceğiz. Bu Kökünü Kurutma Operasyonlarımız ülkemizin herhangi bir noktasında devam edecek.”

Nazır Aristokrat’ya, Inanma Umumi Müdürü Mehmet Patal, Bitirmiş Umumi Komutanı Orgeneral Arif Ağır Sıklet, Inanma Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Kat Başkanı İbrahim Hakkı Seydioğulları ile Uşak Valisi Turan Ergün, İl Güven Müdürü Mutlu Gezer, İl Uyanık Komutanı Mümessil Albay Fahri Yağlı da haremlik etti.

Share: