İçişleri Bakanı Soylu, Silivri’de vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Amerikalı Senatosunun sonuç üç yıldır PYD ve PKK’ya 2 bilyon dolar yardımı onayladığını ve verdiğini belirterek “Resmen tıpkısı terör örgütüne müzaheret yapıyor. Bizim bire bir terör örgütüyle irtibatımızı bulsalar, acun ile ilişkimizi keserler.” dedi.

Nazır Aristokrat, Silivri’nin Ortaköy Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

Ortaköy Camisi’nde öğle vakti namazını kıldıktan bilahare cami önündeki örtüsüz mütekellim Aristokrat, Güllabi Sahil Düzenlilik Akademisinin çalışmalarına değinerek bu akademinin güzeşte akşam ezanı 3 bin 700 çıkışlı verdiğini hatırlattı.

Terör örgütünün mukaddema Karadeniz’e yıldırıcı aktardığını ve ayrıntılı yıllar süresince orada hakimiyet kurduğunu anlatan Aristokrat, “Anne amaçları tereddüt yapmak. ‘Bu dağlarda tığ varız. İstediğimiz devir geliriz. Sizi paslı ederiz.’ girmek. Demincek Karadeniz tertemiz.” dedi.

Türkiye’nin etraflı yıllardır terörle mücadeleyi sürdürdüğünü anlatım fail Soylu, “Hangi kaldı? Onların Botan, bizim Şırnak, Hakkari, Siirt’in aynı bölümü dediğimiz alanda 50 civarında yıldırıcı var. Mecmu Türkiye’ye üstelik 124 yıldırıcı var. Pabuç numaralarına büyüklüğünde bildiğimizi bilmenizi isteriz.” diyerek konuştu.

Suriye’nin kuzeyi terörden temizlenmemiş olsaydı Hatay’bile bugün teröristlerin olacağını dile getiren Bakan Aristokrat, ” Gaziantep, Kilis’in karşısında bu mücadeleyi ortaya koymamış olsaydık aynı şekilde teröristi oraya aktarmış olacaklardı. Önde cepheyi kurunca, arkaları da temizleyince cereyan kabiliyetlerini oldukça daralttık.” değerlendirmesinde bulundu.

Jandarmanın yüzde 90’ının, Kıyı Güvenliğin yüzdelik 100’ünün profesyonel olduğunu aktaran Icra Vekili Aristokrat, defans sanayisinin kapasitesinin da yüzdelik 20’den yüzde 80’e yükseldiğini aktardı.

“Yöntemince bir terör örgütüne müzaheret yapıyor”

Nazır Soylu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Zeytindalı Harekatı yapılacak. Terör örgütü orada ne beğenmek istiyor? Şimal Irak’tan, yani Hakurk bölgesi dediğimiz Türkiye haritasının bildirme ağız bölgesinden Afrin’e büyüklüğünde, Hatay’üstelik denize büyüklüğünde tıpkı yıldırı hattı dayamak istiyorlar. Bunu kim destekliyor? Amerika. Alttan bunu kim takviye etmeye çalışıyor? Avrupa. Amerika, ego atıyor muyum? Faydalı. Atmadığımın delili hangi? Ayrımsız güruh haberlerini okuyoruz, mühimmatlarını yakalıyoruz, adamları gidiyor orada yetişek veriyor. Bize alın nasıl mukabele edeceklerinin eğitimini veriyor. Esas bambaşka tıpkı madde henüz var. Sonuç 3 yıldır Amerikalı Senatosu 2 bilyon dolar PYD ve PKK’ya yardımı onayladı ve verdi. Resmen bire bir yıldırı örgütüne yardım yapıyor. Bizim tıpkı terör örgütüyle irtibatımızı bulsalar, acun ile ilişkimizi keserler. Zat havalimanlarımızdan uçak kaldırmazlar. Vatandaşlarımızı seçkin tarafta kısıntıya uğratırlar. yegâne ihracat yapmazlar, arsıulusal alandan tek cesaret almamızı engellerler amma kendileri terörü destekleyebilirler.”

İçişleri Bakanı Soylu, şunları kaydetti.

“PKK’yı içeride bitirsen bile dışarıda bulunmasını devam ettiriyorsa gitmek ki oradan tehdidini bitmeme ettirecek. Motamot FETÖ gibi. FETÖ’yü içeride tasfiye ettik. Ama sınırlı dışında Almanya’bile besleniyor mu? Besleniyor. FETÖ’nün elebaşı nerede? Amerika’bile. Besleniyor mu? Besleniyor. Avrupa’nın bir nice ülkesinde besleniyor mu? Besleniyor. Şayet siz orada buna müdahale etmezseniz, burada sıkıştırmazsanız, PKK’yı orada sıkıştırmazsanız, ferda öteki bölüm, dolaşma tamam bir zafiyete düşersiniz. Müstacelen gelişigüzel birisi Avrupa ve Amerika’nın tarafından bu arada buraya çörekleniverirler. Sonra yaptığınız hep işi, bütün mücadeleyi haddinden fazla kısa bir zaman içre bertaraf ederler.”

“Hakimiyet bizdedir, onlar fareler üzere ancak mağaralarda saklanıyorlar”

İçişleri Bakanı Aristokrat, şarki ve güneydoğuda insanların imdi tün yarılarına kadar hariç çıkabildiğini, festivaller yapabildiğini, bölgede üniversitelerin açıldığını anlatarak Türkiye’nin doğusu ile batısının bire bir noktaya geldiğini tabir etti.

Böylece terörün altyapısını oluşturan, gençleri sömürmeye etkin istismar alanının kesildiğini belirten Aristokrat, “Yıldırı örgütüne yılda 5 bin 554 hayat katılıyordu. Bu yıl itibarıyla şu asıl büyüklüğünde 31 yaşama. Bu, tamamen ‘namevcut’ demektir.” dedi.

Aristokrat, Türkiye’birlikte “yıldırı örgütünün Kandil’i” namına nitelendirilen Kato Dağı’nı çökerttiklerini ve oraya soy bölgeleri kurduklarını belirterek “Bunların var olduğu seçkin yere kök bölgeleri kuruyoruz. Hakimiyet bizdedir, onlar fareler gibi ancak mağaralarda saklanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadelede başarının arkasında inanç, millet beraberliği ve bütünlüğü, profesyonellik, savunma sanayisi ve istihbaratın olduğuna dikkati calip Aristokrat, “Şu FETÖ belasından kurtulduktan sonradan, -onlar zira seçme işi sömürme ediyorlardı, sulandırıyorlardı, hatalı bilgilerle devleti yanıltmaya çalışıyorlardı ve dâhilen hıyanet ediyorlardı- Cumhuriyet tarihimizde, Milli İstihbarat Başkanlığının, Güven İstihbaratın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Jandarmanın, Emniyetin, Kıyı Güvenliğin ve devletin hep unsurlarının bu kadar tıpkısı arada akım ettiği, eş cerrahi müdahale yaptığı, serencam aldığı ve dayanıştığı tek ahit olmamıştır.” değerlendirmesini yaptı.

“Tayyip Erdoğan’ın dışında bunlara konu söyleyebilecek aynı Allah’ın kulu yok”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin hem İslam’ın miğferi hem de bütün Türk dünyasının ve mazlumların ümidi olduğunu anlatım etti. Dünyadaki haksızlıklara karşı çıkabilecek ayrıksı tıpkı mutluluk görmediğini vurgulayan Aristokrat, şunları kaydetti:

” Bangladeş’ten Kongo’ya büyüklüğünde gitmediğimiz düz kalmadı. Şişman aynı sömürü düzeninin oluştuğu benzeri dünya var, bunu görüyorum. Güçlünün güçsüzü nahak yere bir şekilde ezdiği ve bulunmayan ettiği. Madenlerini almışlar, çalmışlar, götürmüşler öz memleketlerini varlıklı etmişler, milleti orada geda torlak bırakmışlar, tıpkı kuruşa mahkum etmişler. Aynısını bize yapacaklar. Avrupa, Şark Avrupa’yı kişi gibi zenginleştirmiyor, derviş bırakıyor. Oradaki tendürüst nüfusu alıp getiriyor, kendinde çalıştırıyor. Tıpkı birlikte zat insanlarını evlendiriyor, zat nüfusunu ayakta tutmaya çalışıyor. Benzeri tezgah ve kolpo kurmuşlar. Bu tezgah ve dümeni, dünyada Türkiye’nin dışında bozabilecek eksantrik tıpkısı talih yok. Tayyip Erdoğan’ın dışında birlikte bunlara laf söyleyebilecek yegâne Allah’ın kulu bulunmayan.”Share: