İçişleri Bakanı Soylu, Gaziler Haset programında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Teşrinievvel 2023’te Türkiye sınırları ortamında tek aynı yıldırıcı kalmaması için savaş ettiklerini söyledi.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) eliyle Pursaklar’üstelik planlı programa katılan Soylu, şehitleri ve gazileri asla unutmadıklarını, onların emanetine sahip çıktıklarını belirtti.

Aristokrat, Türk milletini, köklerinden, şehitlik ve gazilik anlayışından, ahlakından, familya yapısından koparmaya çalışanların bulunduğunu anlatım ederek, “Belki bizden imdi paraları, çok nazik yaymaca bütçeleri var. Yıldırı örgütlerinden LGBT derneklerine büyüklüğünde ihtimal değme çeşit organizasyonu kullanıyorlar ama manevi bariyeri ayrımsız kalem aşamıyorlar. Gazilerin ve martir ailelerinin ortaya koyduğu fideist, imanı aşamıyorlar, Cenabıhak’ın izniyle aşamayacaklar.” diye konuştu.

Terör örgütü PKK’nın daha çok “saklanacak kodes aradığını” dile getiren Aristokrat, “Sadece akıbet iki ayda Ermiş Abluka Operasyonu ile az daha onları sindirmediğimiz, püskürtmediğimiz yer kalmadı.” dedi.

Aristokrat, teröristlerin mağaralardan çıkamaz hale geldiğini söyleyerek, “Terör örgütünün Türkiye içerisindeki sayısı 120’nin altına düştü. Eskisi üzere temas yerde fink atamıyorlar. Bize hava attıkları Tendürek Dağı’nda ayrımsız bir tane PKK teröristi yok, Tendürek arı sili.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Bölgesi’nde, Mersin’den Hatay’a, Osmaniye’den Gaziantep’e, Kahramanmaraş’tan Adıyaman’a büyüklüğünde Amanos Dağları’nda bir yegâne yıldırıcı kalmadığını kaydeden Soylu, “Allah felek edecek, 2023 yılı 29 Ilk Teşrin yani Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında milletimize sözümüzdür, Cenabıhak müsaade verecek, kahramanlarımızla beraber bu ülkenin içerisinde bire bir biricik yıldırıcı kalmayacak, gelişigüzel canip arı sili olacak.” şeklinde konuştu.

“BENDE, yıldırı örgütü PKK ve PYD’ye 2 bilyon dolar müzaheret yapmıştır”

Bakan Soylu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde savunma sanayisi ve asayiş güçlerinin profesyonelleşmesi noktasında alınan mesafeye belen ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak düşmanlar ve hainler okazyon kollamaktadır. Son 3 yılda MEMLUK, terör örgütü PKK ve PYD’ye 2 milyar dolar özlük bütçelerinden yardım yapmışlardır. Amerika Senatosundan arkalama yapmışlardır. Terör örgütünün Amerika ve Avrupa aracılığıyla yeryüzü haddinden fazla desteklendiği ahit diliminde terör örgütüne arz nazik darbeyi vurduk. Sadece terör örgütünü yenmiş etmiyoruz, çabucak terör örgütünün aklıyla, psikolojisiyle onu mahkum etmeye çalışmıyoruz, benzeri zamanda terör örgütünü destekleyen, bize müttefik kadar zahirî Amerika ve Avrupa’yı dahi yenik ediyoruz, yenik etmeye bitmeme edeceğiz.”

Soylu, Türkiye’nin bölgesindeki sorumluluğuna dikkati çekerek, “Sorumluluğumuz 780 bin kilometrekarede kalmaz, Amerika ve Avrupa’ya Irak’tan bile elini çekme gücünü göstermeliyiz, Suriye’den da elini çekme gücünü göstermeliyiz, Afganistan’dan de Pakistan’dan dahi.” dedi.

“O politik partinin içerisindeki hiçbir kimseye yöntem ika hakkı vermezler”

Icra Vekili Aristokrat, güzeşte günlerde HDP’li tıpkısı kişinin 15 yaşındaki kız çocuğunu terör örgütü PKK’ya kaçırmaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Dünyanın neresinde, kaslı olsun, ufak tefek olsun, hangi ülkesinde şayet hakeza bire bir davranış olsa o siyasi partiye değil politika etme hakkı, o siyasi partinin içerisinde olan tek kimseye yöntem yapma hakkı vermezler. Divan 1 Ekim’de açılacak, o siyasal partinin mensupları gelecekler, TBMM’da oturacaklar. Terörle mücadelede elimizden geleni yaptığımız üzere, samimiyetimize inandığınız amacıyla karşı karşıya geldiğimizde bugüne büyüklüğünde ne aynı şehit ailesinden hangi aynı gaziden genişlik ufak ayrımsız sitem sesi bile duymadık amma ayrımsız tek sitem sesi duyuyorum: ‘Bunların Divan’te hangi işi var?’ diyerek sabahtan akşama büyüklüğünde bu ülkede sitem sesi duyuyorum.”

“PKK’nın siyasal örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır”

Ati yıl yapılacak seçimlere meni fail İçişleri Bakanı Aristokrat, şunları kaydetti:

“PKK’nın siyasal örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır. CHP’ye ve ayrıksı bütün siyasal partilere şantaj yapmaktadırlar. Hakaret ediyorlar, sessiz kalıyorlar; ‘Bizsiz bunu yapamazsınız.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar; ‘O koltuklarda oturuyorsanız, o ihaleleri alıyorsanız, sebebi biziz.’ diyorlar, sessiz kalıyorlar. Türk siyaseti, Amerika vesayetinden sonraları, Avrupa’nın vesayetinden sonra ilk defa önümüzdeki seçimler üzere PKK vesayetinin altında şu anda inim inim inlemektedir. 2023 seçimlerine giderken, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına giderken, dayanma edilebilmesi cins değildir. TBMM’ye o insanlar etap attığı sürece, o Gazi Divan’in ruhu azap çekmektedir. Onların, oranın etrafına üstelik gelememesi gerekmektedir ama maalesef ellerindeki imkanlar, temel ihtilaf dahil kalkmak amacıyla, ‘Aman seçimi kazanalım de kimle olursa olsun.’ denilen ihata, bir zamanda büyükelçilerle beraber oturdukları o anlaşmaların tamamını bu millete aynı şantaj olarak kullanmaktadırlar.”

Süleyman Soylu, Türk milletinin, 2023 seçimlerine giderken PKK ve HDP’nin bu şantajını kabul etmeyeceğini ve muktezi cevabı vereceğini söyledi.

“Değil vatanın aynı parçasını, çakıl taşı taşını birlikte vermedik, vermeyeceğiz”

Balaban Temas Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici birlikte Türk askerinin, “ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla cepheden cepheye koştuğunu belirterek, “Üzerinde yaşadığımız topraklar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de martir kanlarıyla sulanmıştır, şehit kanlarıyla alınmıştır. Onun amacıyla bu vatanın tıpkı bedeli yoktur. Değil vatanın benzeri parçasını, tıpkısı çakıl taşı taşını da vermedik, vermeyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin sonuç yıllarda terörün tüm unsurlarıyla uğraş ettiğine ve büyük sükse sağladığına dikkati çekici Destici, “Bu coğrafyada olduğumuz sürece bize saldırmaya bitmeme edecekler amma onlar hangi yaparlarsa yapsınlar, biz bile acun var az çok bu coğrafyada olacağız ve ay belirtik hıyanet bayrağın altında hür ve hür şekilde yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

Programın böylecene Küçük Asya Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz’ün dahi aralarında bulunduğu ara sıra iletişim araçları mensupları ödüle layık görüldü.

Programa bazen milletvekilleri, Pursaklar Belediye Reisi Ertuğrul Yavaş, Ankara Güven Müdürü Dünyalık Yılmayan, TÜGŞAV Umumi Başkanı Lokman Aylar ile gaziler ve martir yakınları katıldı.

Share: