Hokeyci Sinem Sarp milli formayı 100’den aşkın el giydi

A Milli Karı Hokey Takımı oyuncusu Sinem Sarp, bugüne büyüklüğünde milli gestalt ile 100’ün üstünde maça çıktı.

Almanya’nın Hamburg kentinde 7-10 Aralık’ta düzenlenecek Mağaza Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Amasya Spor Salonu’nda dinlenme kampı fail A Milli Kadın Hokey Takımı oyuncularından 28 yaşındaki Sinem Sarp, bu spora ev dostları milli hokeyci Gazel Atılganlık marifetiyle 10 yaşında başladı.

Zamanla kudretli ayrımsız hokey sporcusu olan ve 2008 yılında ilk defa milli takıma seçilen Sinem, kayıtların bulunduğu 2015 yılından sonradan ise milli takımla 91 maça daha çok.

Aynı zamanda Ankara Keçiören Şehit Enis Kırımlı Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmeni olan Sinem, bugüne büyüklüğünde 100’ün üstünde milli formayı giydi.

Gaziantep Polisgücü’nde oynayan Sinem Yalçın, AA muhabirine, hokeye kardeşiyle “toplumsal etkinlik olsun” diye başladıklarını, kardeşinin henüz sonra spordan koptuğunu ama kendisinde tutkuya dönüştüğünü söyledi.

Bire Bir zamanda beden terbiyesi öğretmenliği yaptığını belirten Sinem, çocukların elinden tutup spora yönlendirmeyi, yaşamlarını değiştirmeye katkı sağlayabilmeyi amaçladığını anlattı.

“İstiklal Marşı’mızı feryat figan okuduğum sağlam haddinden fazla maçım vardır”

Hokeyin hayatını değiştirdiğini vurgulayan milli sportmen, şöyle devam etti:

“Evliyim. Sporun evliliğe, evliliğin spora menfi etkisi ya bile esas olmanın hiçbir engeli olmadığını düşünenlerdenim. Dünyanın kavi çok ülkesini gezip, sükse duygusunu yaşadık. Ailemizi bu şekilde gururlandırdığımız üzere mutluyum. Stabil çok sporcunun hikayesi, kadın ve erkek örnekleri mevcut. Bu bağlamda sporun insanın hayatını değiştirdiğini, eğitime olumlu katkısı olduğunu hassaten hayatını değiştirdiğini düşünüyorum.”

Milli sporculuğun tanım edilemeyecek bire bir his olduğuna meni fail Sinem, “İstiklal Marşı’mızı ağlayarak okuduğum güçlü çokça maçım vardır. Ben ülkemi, milli duygularımla temaşa ediyorum. Hokeyin, alelhusus bayrağımızın benim üzere yeri çok anlamlı. Benzeri galeyan ve gururla ülkemizi sahne etmeye bitmeme edeceğim.” dedi.

Mağaza Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda da ibnelik etmek istediğini dile getiren Sinem, “100’den çok olmuştur sanıyorum, Balkanlar ile alay malay zira haddinden fazla teferruatlı yıllarımı verdim. Umarım hala formumu koruyup milli takımlara, ülkeme yarayışlı olabilirim. Sanırım 100. defa milliliği geçtim. Gururluyum ülkemi 100 yol düzen ediyor olmaktan. Bu, federasyonumuzun, antrenörlerimizin ve sporcularımızın nazik başarısıdır.” diyerek konuştu.

Avrupa’nın sunma iyi sekiz takımının dünyada dahi ilk sekiz tam düzlük aldığını tamlayan Sinem, “Salon Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası, bizim için acun şampiyonası statüsünde. Dünyanın arz gani oyuncularıyla mücadele edeceğiz. Balaban ayrımsız alım.” dedi.Share: