HKTM bölüt bildirme oluyor!

Doğru mühendislik firmalarından Hidropar Akım Arama Teknolojileri Merkezi (HKTM), A1 Capital liderliğinde yatırımcılarıyla buluşuyor. Bölüt arzda; 12 milyon TL yazılı zer payın 10 milyon TL’lik kısmı anamal artırımı oluştururken, 2 milyon TL’lik kısmını ise eş satışı oluşturacak. Bölüt arza süzülmek isteyen yatırımcılar HKTM kodu üzerinden talepte bulunabilecek. HKTM halka arzında behre fiyatı 11,00 TL olurken, şirketin yer sonrası halka vuzuh oranı ise yüzde 34,29 olacak. Halka arzda; sıkı içi bireysel yatırımcılara yüzde 47, yurtiçi kurumsal yatırımcılara yüzde 50 ve iştirak çalışanlarına yüzdelik 3 ivaz yapılacak. 

HKTM, halka arzdan elde edeceği geliri, ilkin istihsal tesisi yatırımı ve kullanılmamış şirketlerin satın alınması gelmek için farklı alanlarda kullanacak. Iştirak, elde edilen gelirin; yüzde 25’ini bakir üretim tesisi yatırımının finansmanında, yüzdelik 25’kayınbirader eskimemiş şeriklik satın almasında, yüzde 30’unu pres sermayesinin finansmanında ve izansız kalan yüzde 20’sini bile mali borç ödemelerinde kullanmayı planlıyor.

“Halka genişlik sürecimizle alay malay geleceğe henüz tehlikesiz adımlarla yürüyeceğiz”

Halka sunu süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan HKTM Umumi Müdürü İlham Çelebi, “Kurulduğumuz 1998 yılından bu yana mühendislik ile sanatın, uran ile doğanın, fabrika ile çevrenin, teknoloji ile hayatın entegrasyonunu sağlamaya çalışıyoruz. İyi mühendislik mottosuyla çıktığımız yolda yeni aynı eşiği elan girmek üzereyiz. Bölüt sunma sürecimizle alay malay geleceğe daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Yatırımcılarımızdan aldığımız hamaset ve kendilerine karşı duyduğumuz sorumluluğun bilinciyle HKTM markasını geleceğe umutla taşıyacağız. Bu bağlamda, bölüt sunu sürecinin hem şirketimize hem yatırımcılarımıza hem üstelik anamal piyasamıza kırnak olmasını temenni ediyorum.” dedi. 

1998 yılında kurulan mühendislik firması HKTM, hareket taharri teknolojilerine ihtiyaç duyulan az daha cemi sektörlerle değişik hareket birlikleri yürütüyor. Şirket, asıl faaliyetlerini “Mekanik Otomasyon & Robotik” ve “Hidromekanik Sistemler” kalkışmak üzere iki farklı bölümde sürdürüyor.

10-12 Ağustos tarihleri beyninde, 11,00 TL’den rica toplanacak olan HKTM bölüt arzına, HKTM koduyla A1 Capital web platformu ve devingen uygulaması özellikle atılmak için konsorsiyuma ortaklık sağlayıcı yekpare yatırım kuruluşları marifetiyle katılınabilecek.

SPK’dan iki şirketin halka arzına icazet imdi

Share: