Hekimlerden Ttb Şekil Konseyi’ne İstifa Çağrısı

KEMAL HAYSIYET ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Biçim Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyevi cebe kullanıldığı yönündeki açıklaması üstüne acil davet ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde bir araya gelen 15 doktor odasının temsilcileri, TTB Kalıp Konseyi’ne incizap çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Tabip Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Ulusçu Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan eş açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Minval Konseyi istifaya nida edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜ İLE ADETA BERABERINDE GETİRME EMELLERİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR ÖĞÜN ELAN İLAN EDİYORUZ”

Kuma açıklamayı Aksaray Hekim Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Kâin Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin göz bebeği kocaman Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı tuhaf bühtan ve karalamalara cebin kibir alabilmek için ivedili çağrısıyla Aksaray’da bir araya mevrut Küçük Asya otacı odaları başbuğ ve temsilcileri olarak; Türk Tabipleri Birliği Hat Konseyi’nin derhal istifa etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden temas Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği kâin Dalan Konseyi’ni tam bildirişim araçlarını kullanarak ricat etmeye davet etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu cife olay dolayısıyla acilen alışılmadık genel asamble beğenmek üzere derinti kararı almasını, tekmil hekimlerimizin odalarına topluluk çıkarak hem ülkemiz üzerine hem bile kamu hekimler konusunda oynanan bu kirli oyunları giderilmiş etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları sanki savunucusu’ gibi zar ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla orostopolluk geçmelerini, ülkemiz üzerinde aut güçlerle el ele vererek oynanan her tür bulaşık oyunu gördüğümüzü; hekimlik mesleğini eli kanlı terör örgütü ile adeta baş başa getirme emellerine katiyen cevaz vermeyeceğimizin bilinmesini tıpkısı öğün daha zar ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN EL ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA BITMEME EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu mutlu yürüyüş, celil önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin nöbet rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla bitmeme edecektir. Burada olağanüstü derinti çağrısına katılan tüm tabip odaları kendisine bu hususlarda mutabık olduğumuzu kül Türk hekimlerine ve ermiş milletimize beyan ederiz.”

Share: