Hayrabolu’da 19 Eylül Gaziler Haset kutlandı

Hayrabolu ilçesinde 19 Ilkgüz Gaziler Günü zımnında tören düzenlendi.

Alpullu Caddesi’ndeki Şehitlik Parkı’nda düzenlenen törende, çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Hayrabolu Temsilcisi gazi Ulu Sonbahar, törende yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı.

“Sizler yer iri gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün zihayat birer temsilcisisiniz. Sizler şehitlerimizle Cumhuriyet Altını’imizin teminatı ve asıl taşlarısınız. Bayrağımız, vatanımızın üzerinde özgürce dalgalanıyorsa sizin emsalsiz fedakarlığınız sayesindedir. Gururla taşıdığınız gazi unvanı, Ata’mızdan tığ gazilere zeki fail sunu büyük mirastır. Nazik önderimiz Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e mareşal rütbesi ve yiğitlik unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Haset’nü kutluyoruz. Yekpare gazilerimizi ve muazzez şehitlerimizi minnettarlık ve şükranla anıyorum.”

Törene Kaymakam Eyüp Fırat, Garnizon Başbuğ Vekili Kaymakam Koray Yiğiter, Belediye Başkanı Osman İnan, Cumhuriyet Altını Savcısı Hacı Mehmet İlhan, İlçe Itimat Müdürü Naci Sığın, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen İsmail Delimsirek, ofis müdürleri, gaziler ve martir yakınları ile öğrenciler katıldı.

Share: