‘Hayat arkadaşım’ dediği kuşu Antalya’da kayboldu, Mersin’de bulundu

Antalya’de 10 yaşındaki Akış Birey Korkmaz’ın ‘hayat arkadaşım’ dediği muhabbet kuşu, haziran ayında Antalya’da kaybolmasının ardından Mersin’de bulundu. Gerçekten Akın’ın yüzü, kuşunun bulunması ile ayrımsız kere henüz güldü.

Antalya’dahi yaşayan Duyma ve Muharrem Korkmaz çifti, 2014 yılında çocukları Akış Çokluk’e İstanbul Eminönü’nde bulunan benzeri petshoptan sevgi kuşu aldı. Muratpaşa ilçesi Kızıltoprak Mahallesi’nde faal ailenin kuşu, geçtiğimiz haziran ayında berrak olan kafesinden kaçtı. Kuştan ayrımsız elan vukuf alamayan ocak, toplumsal iletişim araçları hesaplarına ilanlar vererek şehrin mütenevvi bölgelerine broşürler astı. Aileyi benzeri müddet sonradan Mersin’den arayan sevimli, kuşun kendisinde olduğunu belirtti. Aldıkları sevindirici fen üstüne Mersin’e giden eş, kuşun kendilerine ilgili olduğunu kanıtlayarak kuşu Antalya’ya gabi getirdi.

Kuşun bulunması yer çok 10 yaşındaki Akış Toplama’i mutlu etti. ‘Hayat arkadaşım’ dediği sevgi kuşuna aylar sonra yeniden kavuşan Akın’ın mutluluğu adeta gözlerinden okundu. Savuşma ihtimali üzerine kafesten kuşu bir daha çıkarmayan oldukça Atak, kuşu evin içerisinde camları kapatarak çıkardığını belirtti.

“Benim evde en mail arkadaşım oydu”

Kuşu 2 yaşında iken esas ve babasının kendisi üzere aldığını tamlayan Akış Cem Korkmaz, “Babam benim isteğimi kıramayarak Eminönü’nden almış. Ego namına ‘Bonçiko’ diye seslenme ediyordum. Benim evde sunma mümasil arkadaşım oydu. Sıkılınca onunla ilgileniyordum. Tığ bu arada büyüdük. 16 Haziran’üstelik nasıl kaçtığını anlamadım. Karı kalabalıktı, marketten gelince kafeste olmadığını gördüm. Sorduk, soruşturduk. İlanlar verdik, afişler astık” dedi.

“Haddinden Fazla bahtiyar oldum, haddinden fazla sevindim”

3 kamer sonra mevrut telefonla nazik mutluluk dinç Korkmaz, “Tığ öldüğünü düşünüyorduk. Mersin’den aradıklarında çokça şaşırdık. Bizdeki fotoğrafları ile karşılaştırdık. Benim kuşum olduğumu anladım. Mersin’e her an alıp geldik. Çok mutlu oldum, çokça sevindim. Biraz korkmuş, düzelecek. Tekrardan alışacak. Evde ego besliyorum, camları kapatarak kafesten çıkarıyorum. İlk zaman uyuyamadım kaybolunca, sonradan alıştım” diyerek konuştu.

Yapılan araştırmada kuşun Mersin’e şüphesiz gittiği bile galiba oldu. İş amaçlı yerine Mersin’den Antalya’ya gelen bir kişinin balkonuna konan kuşun, bu dirilik aracılığıyla Mersin’e götürüldüğü ve elan sonrasında bile aileyi arayan kişiye verildiği öğrenildi. – ANTALYAShare: