Hatay Milletvekili Güzelmansur: ‘Esad’la Görüşün’ Dedik Diye Niteleyerek Bizi Topa Tutanlar, Bunca Beis Yaşattıkları Halkın Yüzüne Şüphesiz Bakacaklar

CHP Hatay Saylav Mehmet Güzelmansur, erk aracılığıyla dahi Suriye ile görüşmelerin başlaması yönünde görüşlerin gelmesi üstüne, “Haddinden Fazla geç de olsa makul ayrımsız adım. Boydak ‘Esad’la görüşün’ dedik diyerek bizi topa tutanlar, demin bizim yüzümüze elbet bakacaklar? Bunca maddi manevi engel yaşattıkları halkın yüzüne lacerem bakacaklar?” dedi.

CHP Hatay Saylav Mehmet Güzelmansur TBMM Umumi Kurulu’nda mektep çocuğu birleşimde Suriye ile ilişkilere değindi. İktidar kanadından gelen ve Mısır’ın arkası sıra bundan sonra Suriye ile bile görüşülmesi yönündeki görüşleri anımsatan Güzelmansur şöyle konuştu:

“HATAY, BU KRİZİN FATURASINI YER AĞIR ÖDEYEN İLLERDEN BİRİ OLDU”

“12’nci yılına yaklaşan Suriye krizinde, iktidarın izlediği kusurlu politikalar, Türkiye’nin ekonomisinden, içtimai hayatından, güvenliğinden haddinden fazla şeyler götürdü. Seçim bölgem olan Hatay, bu krizin faturasını bildirme güç ödeyen illerden biri oldu. İhracatı, ticareti, nakliyesi zarar gördü. Riskli memleket zar edildi, yatırım gelmedi. Geliri küçüldü; yoksulluğu, işsizliği arttı. Yıllardır iktidara sesleniyoruz ‘Suriye’de gittiğiniz yol nöbet değil. Esad’la görüşün, Suriye’de barışı sağlayın’ dedik. Amma kudret ve şürekası bizi dinlemediler, birlik tersi bize bire bir sürü suçlamalar yönelttiler.

” ‘ESAD’LA GÖRÜŞÜN’ DEDİK DİYE BİZİ TOPA TUTANLAR, ŞİMDİ BİZİM YÜZÜMÜZE NASIL BAKACAKLAR?”

Şimdi bir çevreler sevinçle Esad’la görüşüleceğini, barışılacağını yazıyor. Haddinden Fazla geç bile olsa akilane benzeri hamle. Serbest ‘Esad’la görüşün’ dedik diyerek bizi topa tutanlar, demincek bizim yüzümüze lacerem bakacaklar? Epey maddesel manevi zarar yaşattıkları halkın yüzüne zahir bakacaklar? Haddinden Fazla alçalma ediyorum.”

Share: