Hakkari’de TYP kapsamındaki çalışanlara aksiyon sağlığı ve güvenliği yetişek verildi

Hakkari’de Cemiyet Yararına Programı (TYP) kapsamında işe alınan ve İl Milli Yetişek Müdürlüğüne kapalı okul ve kurumlarda görevlendirilen çalışanlara hareket sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Milli Yetişek Müdürlüğünden yapılan bilgilendirmede, kurumun konuşma salonundaki seminerde katılımcılara İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Selda Koruçi aracılığıyla hareket verimliliğinin artırılması, zatî hareket, düzentileme düzeni ve şartları ile uyulması gereken kurallar üzerine hikmet verildi.

İl Milli Yetişek Müdürü Bilal Bereketli, TYP kapsamında işe alınan personelin okul ve kurumlarda elan şuurlu, emin ve mıhlı çalışmaları üzere bu eğitimi düzenlediklerini belirtti.

Eğitimle, çalışanların kaymakamlık ve tehlikelerden korunması ve hisse senedi sağlığı ile güvenliği kültürünün yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını aktaran Ferah, “Personelimizin iş kazası sonucu alacağı hasarın önüne saklamak için bu eğitimleri ciddiye almanız gerekiyor. Sizlere başarılar diliyorum. Aramıza katılan bütün arkadaşlarımızdan okullarımızda, disiplinli ve ateş parçası benzeri mücahede bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Değerlendirme sınavıyla tamamlanan seminere İl Milli Eğitim Bilimi Idarehane Müdürleri Oktay Kızılkaya ve Erol Hanlıgil da katıldı.

Share: