Hakkari’de çocukları dağa kaçırılan aileler HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Hakkari’üstelik çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı yıldırı mağduru aileler, partinin ülke başkanlığı önündeki eylemlerine devam etti.

Cumhuriyet Altını Caddesi’nde bire bir araya gelen aileler, ellerinde pankart, döviz, Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğraflarıyla HDP İl Başkanlığı binasının önüne kadar yürüdü.

HDP ve yıldırı örgütü PKK aleyhine motto atarak tepkilerini ortaya koyan aileler, çocuklarına seslerini duyurmaya çalıştı.

Eşinin kardeşi dağa kaçırılan Leyla Çiftçi, aileler yerine yaptığı açıklamada, çocuklarına kaynaşmak talip yıldırı mağduru aileler yerine benzeri araya geldiklerini söyledi.

Hakkari’de 33. haftadır haykırdıklarını ve haykırmaya devam edeceklerini tamlayan Fellah, “Şunu bilin ki çocuklarımız kimseye yaya mümteni. PKK ve yandaşları, annelerin gözyaşlarında boğulacaktır. Türkiye’nin bire bir yıldırı sorunu vardır. Kürtlere yaşam hakkı tanımayan birlikte terör örgütleridir. Sonuna büyüklüğünde mücadelemiz devam edecek. Anneler kazanacak, HDP ve PKK kaybedecek.” diye niteleyerek konuştu.

Kardeşi dağa kaçırılan Rıdvan Rençper üstelik 2014’te kardeşini benzeri köye kaçırıp ellerini ve kollarını bağlayarak dağa götürenlerin hepsinin yakalandığını aktardı.

Fellah, ailelerin evlatlarına kavuşması üzere eylemlerine kararlılıkla bitmeme edeceklerini vurguladı.

Kızı dağa kaçırılan Zübeyde Belletici üstelik 9 yıldır mecmu çabalarına karşın kızından bilim alamadığını dile getirerek, “Ben evladımı, kızımı, şerefimi, namusumu istiyorum. 9 yıldır çocuk acısı yaşıyorum.” dedi.Share: